کوکنهوف، تکه ای از بهشت

کوکنهوف یا باغ اروپا، یکی از پارک‌های دیدنی کشور هلند است که در نزدیکی شهرهای لیسه و لایدن قرار دارد. این پارک پر گل در 20 کیلومتری شهر آمستردام و در 7 کیلومتری دریای شمال در مجاورت شهر کوچک لیسه قرار دارد. کوکنهوف تجلی گاه زیبایی از گل های لاله در هلند می باشد.
کشور هلند صادر کننده ی بیش از 65 درصد از گل های طبیعی در جهان می باشد. تنوع و زیبایی فراوان گل ها در کشور هلند باعث وسوسه گردشگران و علاقه مندان به گل برای سفر به تور اروپا در کشور زیبای هلند می شود. اگر شما یکی از علاقه مندان به گل هستید، به شما پیشنهاد می کنیم در تور هلند حتما از پارک زیبای کوکنهوف دیدن فرمایید.

کوکنهوف، تکه ای از بهشت

پارک کوکنهوف و علاقه مندان به گل و گیاه

پارک کوکنهوف هر ساله از اواسط مارس تا اواسط می ( اواسط اسفند تا اواسط خرداد) میزبان بسیاری از گردشگران و علاقه مندان به گل و گیاه از سراسر دنیا می باشد، هم چنین سالانه معروف ترین نمایشگاه های گل و گیاه نیز در این پارک برگزار می شود.

درباره پارک کوکنهوف

در پارک کوکنهوف 4.5 میلیون شاخه گل لاله با بیش از 100 نوع مختلف وجود دارد، همچنین گل های متنوع دیگری همانند ارکیده، سنبل، یاس و ... را می توان به راحتی در این باغ مشاهد کرد. بازدید کنندگان از پارک کوکنهوف می توانند در زمینی به مساحت 35 هکتار بیش از 7 میلیون شاخه گل را با رنگ های متنوع ببینند و از گردش در این باغ بسیار زیبا لذت ببرند. بازدیدکنندگان در این باغ می توانند 3 گلخانه بسیار بزرگ را مشاهده کنند که در هر کدام گل های کم یاب و متنوعی پرورش داده می شود.

کوکنهوف، تکه ای از بهشت

افتتاح پارک کوکنهوف

پارک کوکنهوف در سال 1949 توسط تولید کنندگان و صادر کنندگان گل برای به نمایش گذاشتن محصولاتشان افتتاح شد و کم کم به عنوان سنتی دوست داشتنی مورد استقبال قرار گرفت، اکنون سالانه این پارک باز می شود که تولید کنندگان و صادر کنندگان گل با یکدیگر به رقابت بپردازند.

کوکنهوف، تکه ای از بهشت