کوهستان ویتوشا طبیعتی که شما را جادو می کند

کوهستان ویتوشا در فاصله 10 کیلومتری شهر صوفیا پایتخت بلغارستان قرار دارد و به عنوان سمبل شهر صوفیا مطرح است.

ورزش های زمستانی در کوهستان ویتوشا

این کوهستان در تابستان برای کوه پیمایی و در زمستان برای ورزش های زمستانی مناسب می باشد، کوهستان ویتوشا دارای دو پیست اسکی می باشد که در آن افراد آماتور تا حرفه ای می توانند به ورزش بپردازند. این کوهستان شرایط فوق العاده ای برای علاقه مندان به ورزشهای زمستانی به وجود آورده است و هرساله تعدادی زیادی از ورزشکاران برای رفتن به این کوه جادویی به صوفیا پایتخت بلغارستان سفر می کنند.

کوهستان ویتوشا طبیعتی که شما را جادو می کند

آب و هوای کوهستان ویتوشا

کوهستان ویتوشا واقع در صوفیا به راحتی در تمامی فصول سال برای شما که تور بلغارستان را خریداری کرده اید قابل دسترس است ولی دارای آب و هوای بسیار متغیری است.

کوهستان ویتوشا طبیعتی که شما را جادو می کند

مرتفع ترین قله این کوهستان (Cherni Vruh) با ارتفاع 2290 متر می باشد که پیست اسکی اصلی این منطقه در دامنه این قله قرار دارد. بارش برف در کوهستان ویتوشا از ماه دسامبر شروع می شود و ارتفاع آن تا 1.5 متر هم می رسد و این کوهستان در 120 روز از سال کاملا پوشیده از برف است.

کوهستان ویتوشا طبیعتی که شما را جادو می کند

میانگین هوای این کوهستان 6- درجه سانتی گراد است که شرایط فوق العاده ای برای اسکی بازان و گروه های مختلف کوه نوردی فراهم کرده است. با توجه به این که کوهستان ویتوشا در 10 کیلومتری صوفیا پایتخت بلغارستان قرار دارد به راحتی می توان با خودرو به این منطقه سفر کرد. سیستم های حمل و نقل عمومی نیز گردشگران را به نقاط مختلف این کوهستان می رسانند.