آرامگاه سلطنتی: نمادی برای سنت پترزبورگ

بی شک ایده آل ترین مقصد برای دوستداران تاریخ، فرهنگ، معماری و هنر سفر به سنت پترزبورگ است، جایی که با تاریخ پربارش حرف هایی زیادی برای گفتن دارد و دیدنی هایش می تواند هر گردشگری را راضی نگه دارد، این شهر به دلیل جاذبه های گردشگری فراوانش و زیبایی وصف ناپذیرش همواره به عنوان اصلی ترین عنصر گردشگری روسیه مطرح است.
یکی از مکان های که در تور روسیه و سفر به سنت پترزبورگ حتما باید از آن دیدن کرد کلیسای جامع سنت پیتر و پاول است، این کلیسا با فضای داخلی فوق العاده و طراحی جذاب یکی از مهم ترین دیدنی های سنت پتربورگ است.

آرامگاه سلطنتی: نمادی برای سنت پترزبورگ
کلیسای جامع سنت پیتر و پاول کلیسای جامع سنت پیتر و پاول قدیمی ترین کلیسای سنت پترزبورگ می باشد. ساخت بنای این کلیسا در سال 1704 میلادی آغاز و در سال 1733 میلادی به پایان رسید. این کلیسا به دستور پتر بزرگ (اولین امپراتور روسیه و بنیان گذار شهر سنت پترزبورگ) ساخته شده است.

آرامگاه سلطنتی: نمادی برای سنت پترزبورگ

کلیسای جامع سنت پیتر و پاول بعد از برج تلویزیون بلندترین بنای شهر سنت پترزبورگ می باشد، ارتفاع این کلیسا در بلند ترین نقطه بنا که مناره مخروطی طلا کاری شده است به 122.5متر می رسد. همچنین مجسمه فرشته طلا کاری شده که در بالای مناره مخروطی نصب شده است به عنوان نمادی برای شهر سنت پترزبورگ شناخته شده است.

آرامگاه سلطنتی: نمادی برای سنت پترزبورگ
بنای کلیسای جامع سنت پیتر و پاول بنای این کلیسا با پیروی از سبک باروک ساخته شده و به دو مقوله تاریخ و سیاست گره خورده است چرا که مقبره بیشتر سیاستمداران زمان پترکبیر در این کلیسا واقع شده است. یکی از بهترین بخش های این کلیسا قسمت مقبره هاست.

آرامگاه سلطنتی: نمادی برای سنت پترزبورگ

مقبره پتر کبیر که اولین مقبره در سمت راست است و هنوز هم بیشتر مردم بر روی آن گل قرار می دهند بسیار باشکوه است، دیگر مقبره ها تخته سنگ های به رنگهای خاکستری و سبز هستند که با ظرافت روی آن ها کنده کاری شده است چرا که بزرگترین معمار عصر پیتر هوف حدود 17 سال بر روی کنده کاری های این مجموعه کار کرده است.