پنج جاذبه شگفت انگیز در قلب بلغارستان

بلغارستان کشوری است که هر ساله از طرف گردشگران نقاط مختلف دنیا مورد توجه قرار می گیرد، از دلایلی که بلغارستان مورد توجه توریست ها قرار گرفته است مقرون به صرفه بودن مسافرت به این کشور با توجه به جاذبه های زیبای آن است. بلغارستان کشوری است که در همه ی فصل های سال می توان به آن سفر کرد، از آفتاب گرفتن کنار سواحل دریای سیاه در تابستان تا کوهستان های پر از برف در زمستان همه و همه دست به دست هم داده تا بلغارستان به یکی از زیباترین مقاصد گردشگری دنیا تبدیل شود. برای آشنایی با جاذبه های بلغارستان با ندای ارژنگ همراه باشید.
سواحل زیبای دریای سیاه کشور بلغارستان سواحل بسیار گسترده ای با دریای سیاه دارد که در آن هتل ها و جاذبه های تاریخی متنوعی وجود دارد. سواحل وارنا و بورگاس را می توان به عنوان زیباترین سواحل دریای سیاه نام برد.
صومعه ریلا این صومعه زیبا به عروس بلغارستان معروف است. صومعه ریلا در قرن 18 میلادی در فاصله 2 ساعتی جنوب صوفیا پایتخت بلغارستان در میان جنگل های زیبا ساخته شده است.

پنج جاذبه شگفت انگیز در قلب بلغارستان
شهر سوزوپل شهر سوزو پول یکی از قدیمی ترین شهرهای ساحلی بلغارستان است که به واسطه ماهیگیران و تفریح گاه های ساحلی بسیار مشهور است. این شهر در 35 کیلومتری شهر بورگاس واقع شده است.

پنج جاذبه شگفت انگیز در قلب بلغارستان
شهر پلودیو ( Plovdiv ) شهر پلودیو دومین شهر بزرگ بلغارستان است، این شهر قدیمی بر روی تپه ساخته شده است و قدمتی 6000 ساله دارد. این شهر سبک معماری بلغاری زمان رنسانس را با خانه های رنگارنگ به خوبی نشان می دهد. برج قدیمی این شهر و آمفی تئاتر بزرگ رومی شهر پلودیو از جاذبه های بسیار زیبای این شهر است.

پنج جاذبه شگفت انگیز در قلب بلغارستان
قلعه بلوگرادچیک قلعه بلوگرادچیک سازه ای نظامی که توسط انسان با توجه به شرایط طبیعت ساخته شده است. زیبایی این قلعه به گونه ای است که انسان فکر می کند برداشته از داستان خیالی است. این قلعه در سال 2009 به عنوان عجایب جدید جهان نامزد شده است.