هفت اپلیکیشن کاربردی در سفر به مسکو

یکی از دغدغه های مسافرین و ضروریت های سفر تا قبل از ظهور تلفن های هوشمند، تهیه دفترچه های راهنما و نقشه شهرها و جاده ها بوده است. اما امروزه با فراگیر شدن تکنولوژی که همیشه در پی حل مشکل های انسان بوده است دیگر نیازی به وسایل سنتی نیست، بلکه با استفاده از برخی اپلیکیشن ها می توان راهی برای آسان تر کردن و لذت بخش تر کردن سفر پیدا کرد و تمام نیازهای خود را در سفر برطرف کرد. در این روزها از گوشی‌های هوشمند علاوه بر کاربردهای فراوانشان، می‌توان به عنوان ابزار کاربردی در سفر برای یافتن مکان‌های دیدنی، رستوران و هتل استفاده کرد.
در این مقاله به معرفی اپلیکیشن ‌های تلفن همراه که برای استفاده در تور روسیه است می‌پردازیم. با ندای ارژنگ همراه باشید.

Yandex Metro

اپلیکیشن Yandex Metro به شما امکان انتخاب مسیر بهینه برای استفاده از مترو را نشان می دهد، از دیگر امکانات این اپلیکیشن می توان به نشان دادن مدت زمان سفر اشاره کرد. Yandex Metro برای پنج شهر روسیه خصوصا مسکو و سنت پترزبورگ که مقصد گردشگران فراوانی است قابل استفاده می باشد. این برنامه به دو زبان انگلیسی و روسی در دسترس می باشد.

هفت اپلیکیشن کاربردی در سفر به مسکو

Yandex Map

اپلیکیشن Yandex Map همانند اپلیکیشنGoogle Map در بر در دارنده نقشه ی کل جهان می باشد. طبیعی است اپلیکیشن Yandex Map جزئیات بیشتری از شهر های روسیه را پوشش دهد. از خصوصیات بارز این اپلیکیشن می توان به مسیریابی آف لاین آن اشاره کرد. شما با استفاد از اپلیکیشن Yandex Map می توانید به راحتی مسیر خود را برای رفتن به سازمان ها، مراکز خرید، مراکز توریستی و نقاط مختلف شهر در روسیه بیاید.

Moscow Pass

اپلیکیشن Moscow Pass گزینه ی بسیار مناسبی برای جایگزینی نقشه های کاغذی مورد استفاده در سفر می باشد. در برنامه Moscow Pass اطلاعاتی در مورد اماکن گردشگری مختلف مانند پارک ها، موزه ها و تورهای در اختیار گردشگران قرار می گیرد، هم چنین این اپلیکیشن قابلیت نمایش رستوران ها، کافه ها و هتل ها را به خوبی دارد. اپلیکیشن Moscow Pass به صورت آنلاین و آف لاین قابل استفاده است و به زبان انگلیسی در دسترس می باشد.

هفت اپلیکیشن کاربردی در سفر به مسکو

Mobile Tourism Portal of Moscow

اپلیکیشن Mobile Tourism Portal of Moscow توسط سازمان گردشگری روسیه منتشر شده است که اطلاعات جامعی از تورهای متنوع، رستوران ها، کافی شاپ ها، کلیسا ها، مناطق گردشگری و هتل های شهر مسکو را در اختیار کاربران قرار می دهد. از ویژگی های خاص این اپلیکیشن وجود ویدیو های مربوط به مکان مورد نظر شما می باشد.

InTaxi

اپلیکیشن InTaxi امکان گرفتن تاکسی بدون تماس با اپراتور را به کاربرانش می دهد، این ویژگی اپلیکیشن InTaxi به گردشگرانی که به زبان روسی تسلط ندارند کمک فراوانی می کند تا بتواند به راحتی در شهر های مسکو و سنت پترزبورگ تاکسی بگیرند. در این اپلیکیشن کاربر با انتخاب مبدا و مقصد می تواند نزدیکترین تاکسی به مکان خود را با نرخی مناسب درخواست کند. اپلیکیشن InTaxi به دو زبان انگلیسی و روسی در دسترس است.

Petersburg In Your Hand – City Guide St.Petersburg

اپلیکیشن Petersburg In Your Hand – City Guide St.Petersburg یک برنامه بسیار کاربردی در سفر به شهر سنت پترزبورگ می باشد. این اپلیکیشن شامل اطلاعاتی بسیار مفیدی در مورد رستوران ها، کافی شاپ ها، مراکز توریستی، مراکز خرید، موزه ها، هتل ها و نقشه های مترو شهر سنت پترزبورگ می باشد.

هفت اپلیکیشن کاربردی در سفر به مسکو

Smart Museum

اپلیکیشن Smart Museum به کاربرانش اطلاعاتی در مورد موزه های اطرافشان می دهد و کاربران این اپلیکیشن می توانند با توجه به مکان خود مسیر شان را به سمت موزه مورد نظرشان بیابند. اپلیکیشن Smart Museum در کشور های آلمان، انگلستان و روسیه قابل استفاده می باشد.