هارلم شهری تاریخی در غرب آمستردام

هارلم در حاشیه رودخانه Spaarne در فاصله 7 کیلومتری از دریای شمال واقع شده است، این شهر در قرن های 10 تا 12 میلادی به دلیل استحکامات قوی در مقابل جنگ ها محل استقرار کنت ها هلندی بوده است. شهر هارلم در سال 1572 مورد هجوم اسپانیا قرار گرفت و با مقاومت 7 ماه دوک آلبا سرانجام به تصرف اسپانیا در آمد اما در سال 1577 توسط William Orange دوباره باز پس گیری شد. هارلم در قرن 17 میلادی محل رهبری پروتستان هلند بوده است.
هارلم شهری تاریخی در غرب آمستردام

هارلم شهر تاریخی کوچک که در فاصله کمی از غرب آمستردام پایتخت هلند واقع شده است و مورد توجه بسیاری از گردشگران در تور هلند برای یک گشت تاریخی قرار می گیرد.

هارلم شهری تاریخی در غرب آمستردام

هارلم شهر نقاشان و نقاش دوستان

هارلم را می توان شهر نقاشان و نقاش دوستان دانست زیرا مدارس نقاشی معروف و فراوانی در این شهر وجود دارد. مدرسه های Salomon van Ruysdael ، frans hals ، Jacob van Ruisdael ، Philips Wouwerman ، Adriaen van Ostade را می توان به عنوان معروف ترین مدارس نقاشی هارلم نام برد هم چنین مجسمه سازان به نامی از جمله Claus Sluter و Laurens Janszoon Coster در شهر هارلم متولد شده اند. همچنین هارلم محل ساخت یکی ازاولین چاپخانه های قرون وسطی بوده است.

هارلم شهری تاریخی در غرب آمستردام

بافت شهر هارلم

هارلم شهری است که مرکز آن بافت تاریخی و قدیمی خود را حفظ کرده است. تعدد کانال های آب و خانه های دارای آرایش سه گوش از ویژگی های بارز شهری هارلم می باشد، هم چنین بازار قدیمی هارلم در مرکز شهر، کلیسای مرکزی سنت Bavo و آرامگاه فرانس هالس از مهم ترین جاذبه های گردشگری هارلم می باشد. موزه های Frans Hals Museum و Roman-Catholic Episcopal Museum و Teylers Museum که بیشتر نقاشی هنرمندان معروف در آنها نگه داری می شود از دیگر جاذبه های این شهر می باشد همچنین کتابخانه قدیمی این شهر که در قرن 16 میلادی افتتاح شده است با نگه داری نسخه های خطی و قدیمی یکی از معروف ترین کتابخانه های هلند می باشد.