نکاتی برای سفر هوایی در ایام بارداری

اگر در دوران بارداری قصد مسافرت دارید باید شرایط جسمی خود را به طور کامل بررسی کنید، معمولا بهترین زمان برای مسافرت در ایام بارداری نیمه ی آن است زیرا در این برهه از زمان انرژی شما بیشتر است و احتمال سقط جنین بسیار کم است. توصیه می شود که در هفته 36 بارداری از مسافرت خودداری کنید.

مسافرت با هواپیما

برای بارداران سالم مسافرت با هواپیما ایمن ترین نوع سفر است. بسیاری از خطوط هوایی در اواخر بارداری مسافرین را از سفر منع می کنند و یا برای ارائه خدمات به آنها گواهی پزشکی درخواست می کنند. به همین منظور پیشنهاد می شود قبل از انجام پرواز مخصوصا پروازهای برون مرزی از قوانین خطوط هوایی آگاه شوید. زمان پرواز ممکن است اشعه و فشار هوا در ارتفاعات بالا برای افرادی که زیاد از هواپیما برای سفرهای خود استفاده می کنند مشکلاتی ایجاد کند اما برای افرادی که زیاد مسافرت نمی کنند مشکلی چندانی ایجاد نمی کند، به همین دلیل است که در بعضی از خطوط هوایی افرادی که 20 هفته از بارداری آن ها گذشته است را از هواپیما منع می کنند.

نکاتی برای سفر هوایی در ایام بارداری

کارهایی که یک فرد باردار در زمان پرواز باید رعایت کند

1. در صندلی های کنار راهرو بنشیند تا بتواند به راحتی جا به جا و از روی صندلی خود بلند شوید. (مخصوصا در پروازهایی که زمان آن زیاد است.)

2. از خوردن غذاهای نفخ آور و نوشیدنی های گازدار در حین پرواز و قبل از آن خودداری کنید.

3. در تمام مدت پرواز کمربند ایمنی خود را ببندید تا دست اندازهای هوایی که ناگهان اتفاق می افتد شما را اذیت نکند. (کمربند را در زیر شکم خود ببندید تا کمربند شما را اذیت نکند.)

4. در صورت داشتن حالت تهوع با توجه به نظر دکتر خود از دارو های ضد تهوع استفاده کنید.

5. پیشنهاد می شود مدارک پزشکی خود را در حین پرواز به همراه داشته باشید تا در صورت نیاز از آنها استفاده شود.

نکاتی برای سفر هوایی در ایام بارداری