نکاتی برای داشتن سفری راحت با حیوانات خانگی

همواره برنامه ریزی برای سفر و فکر جمع آوری وسایل یکی از دغدغه های مهم گردشگران برای انجام یک سفر دل پذیر است. در میان این مسائل افرادی که می خواهند حیوانات خانگی خود را در سفر به همراه داشته باشند با چالش بیشتری رو به رو هستند، از این رو ندای ارژنگ برای عبور از این چالش در هنگام سفر پیشنهاداتی را به شما ارائه می دهد تا سفری هر چه راحت تر و دل پذیرتر را تجربه کنید.
1. توجه به شناخت شما از حیوان خانگی خودتان وعده های غذایی را طوری تنظیم کنید تا در وقت پرواز یا هنگام سوار شدن در ماشین با مشکلاتی مانند دفع حیوان مواجه نشوید طوری که قبل از وقت پرواز یا هنگام سوار شدن در ماشین غذای مصرف شده توسط حیوان خانگی شما هضم شود.

نکاتی برای داشتن سفری راحت با حیوانات خانگی
2. قبل از انجام سفر بعضی از شرایطی که ممکن است در سفر حیوان خانگی شما با آن برای اولین بار رو به رو شود به وجود آورید تا بتوانید واکنش حیوان را با توجه به شرایط ببینید و در صورت بروز مشکل به راحتی مشکل را حل کنید. به عنوان مثال ممکن است حیوان در صورت عوض شدن ماشین واکنش نشان دهد.
3. انرژی حیوان را قبل از بیرون رفتن تخلیه کنید تا در زمانی که به بیرون از هتل می روید با فعالیت زیاد حیوان مواجه نشوید و از گشت و گذار خود لذت ببرید.

نکاتی برای داشتن سفری راحت با حیوانات خانگی
4. برای حمل حیوان خانگی قفس یا سبد مناسبی انتخاب کنید. انتخاب قفس یا سبد حیوان باید با توجه به اندازه و نوع حیوان صورت گیرد تا حیوان در راه رسیدن به مقصد احساس راحتی داشته باشد.
5. حیوان خانگی خود را به طور طبیعی آرام کنید و از استفاده دارو های آرام بخش خودداری کنید چون ممکن است اثرات منفی بر روی حیوان بگذارد. تحقیقات نشان داده استفاده از روغن اسطوخودوس و ماساژ دادن برای آرام کردن حیوان بهترین راه ممکن می باشد. همچنین استفاده از زنجبیل در وعده های غذایی باعث آرام کردن حیوان می شود.

نکاتی برای داشتن سفری راحت با حیوانات خانگی
6. مدارک پزشکی حیوان خانگی خود در هنگام سفر باید به همراه داشته باشید.
7. اگر حیوان خانگی شما دارای ویژگی های خاصی است آن ها را روی قفس یا سبد حمل حیوان یادداشت کنید و همچنین غذای کافی در قفس حمل قرار دهید زیرا ممکن است حیوان را با تاخیر تحویل بگیرید.