موزه گل لاله آمستردام

موزه گل لاله در آمستردام نشان دهنده و بیان کننده تاریخچه ورود و پرورش گل لاله در هلند می باشد. گل لاله در اواسط قرن 16 میلادی توسط امپراتوری عثمانی وارد کشور هلند شد.
گل لاله امروزه به یکی از نماد های کشور هلند تبدیل شده است و به طوری که هلند را کشور لاله های نارنجی می نامند و گردشگران و علاقمندان فراوانی در تور اروپا، کشور هلند و شهر آمستردام را به خاطر همین جذابیت زیبا یش انتخاب می کنند.

موزه گل لاله آمستردام

تاریخچه گل لاله در هلند

در موزه گل لاله می توان تاریخچه ای در مورد گل لاله در هلند را مشاهده کرد. با توجه به اطلاعات موجود در این موزه گل لاله در اواخر قرن 16 میلادی در میان مردم هلند بسیار محبوب شد البته اطلاعات درستی در مورد کاشت اولین گل های لاله در دسترس نیست ولی بنا بر اسناد موجود اولین بار 1550 پیاز گل لاله از قسطنطنیه ( استانبول) توسط کشتی وارد این کشور شد. اولین مجموعه گل لاله در دانشگاه شهر لیدن و باغ گیاه شناسی این دانشگاه پرورش داده شده است.

موزه گل لاله آمستردام

راه اندازی موزه گل لاله آمستردام

موزه گل لاله در آمستردام توسط یک شرکت فعال در زمینه تجارت گل راه اندازی شده است و در این موزه علاوه بر تاریخچه و انواع گل های لاله هلندی فروشگاه پیاز گل لاله و گل لاله وجود دارد و می توان انواع گل های لاله و پیاز آنها را در فروشگاه این موزه تهیه کرد. موزه گل لاله همچنین برای علاقه مندان به پرورش گل لاله کلاس هایی برگذار می کند که می توان اصول پرورش گل لاله را در این کلاس ها به خوبی آموخت.

موزه گل لاله آمستردام

ساعات بازدید از موزه گل لاله آمستردام

موزه گل لاله در مقابل کانال Prinsengracht واقع شده است و همه روزه از ساعت 10 تا 18 به روی علاقه مندان گل لاله باز می باشد.