جاذبه های گردشگری گرجستان

مناطق دیدنی و جاذبه های گردشگری گرجستان
پارک آبی تفلیس پارک آبی تفلیس گرجستان در سال 2006 افتتاح شده و به صورت رو باز می باشد. البته ایرانیها و خریداران تور گرجستان به دلیل سردی هوا فقط از نیمه دوم خرداد تا نیمه اول مهر می توانند از آن استفاده کنند. ورودی این پارک آبی به نرخ ایران حدود 15 هزار تومان از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر می باشد. خوب است که مسافران گرجستان حتما" در سفر خود سری به این پارک زیبا نیز بزنند.

جاذبه های گردشگری گرجستان
پارک کوه مقدس تفلیس کوه مقدس تپه‌ بلندی است که مرکز تا غرب تفلیس را در بر گرفته و یک دکل بزرگ مخصوص تلویزیون به طول ٢١٠ متر هم روی آن قرار دارد که یکی از برترین دیدنیهای شهر تفلیس و از جاذبه های گردشگری گرجستان است. بالای تپه، پارک متاتسمیندا قرار دارد که یک پارک مجهز و تفریحی با مساحت یک کیلومتر مربع است و طولانی ترین قطارهای شهربازی که با سرعت زیاد و روی مسیر مارپیچ حرکت می‌کنند را با طول شصت متر، می‌توانید در آن بیابید و در سرتاسر اروپا مانند آن را نخواهید یافت و یکی از جاذبه های توریستی تفلیس به شمار میرود. این پارک مرتفع ترین پارک شهر تفلیس و یکی از بزرگترین و جذابترین پارکهایی است که هر روز بیشترین تعداد بازدیدکننده از سراسر دنیا را به خود جلب میکند. این پارک در ارتفاع 800 متری سطح دریا واقع شده در حالیکه خود شهر در ارتفاع متوسط 430 متری قرار دارد و تا کنون حدود 60 وسیله بازی و سرگرمی در این پارک تعبیه شده.
پارک دلفینهای گرجستان یکی از جاذبه های گردشگری گرجستان پارک دلفینهاست که هر سال تعداد زیادی از گردشگران و توریست های گرجستان را به خود جذب می کند. در این پارک کودکان و بزرگسالان میتوانند با دلفینها شنا کنند و آنها را از نزدیک ببینند. هر روز در ساعت های 14،17و 21 برنامه های هیجان انگیز شوی دلفین ها به سه زبان روسی، گرجی و انگلیسی برگزار می شود.