پارک ها و باغ های کوالالامپور فرصتی برای کشف مالزی

بازدید از کوالالامپور بدون بازدید از پارک ها و باغ های گسترده آن و درک استوایی بودن آن کامل نمی شود. گونه های متنوع گیاهی و جانوری، پرندگان رنگارنگ و فضاهای مدرن شهری در دل پارک های انبوه تنها بخشی از جادبه های گردشگری کوالالامپور است.
پارک پرندگان کی ال | KL Bird Park اگر به تماشای پرندگان یا عکاسی علاقه مند هستید، می‌توانید از پارک پرندگان کوالالامپور در تور مالزی دیدن کنید. این پارک در فاصله‌ی 10 دقیقه‌ای از مرکز شهر کوالالامپور قرار دارد که به حدود 3000 پرنده از حداقل 200 گونه اختصاص یافته است. 90 درصد پرندگان در این پارک، بومی این کشور هستند و 10 درصد مابقی از خارج از کشور وارد شده‌اند.

پارک ها و باغ های کوالالامپور فرصتی برای کشف مالزی

قدمت پارک پرندگان به سال 1888 میلادی، زمان احداث باغ لیک گاردنز، بازمی گردد. این پارک، بخشی از لیک گاردنز بوده، اما پارک اصلی پرندگان کوالالامپور در سال 1991 ساخته شده است. پارک پرندگان کوالالامپور، به طور قطع از مکان‌های گردشگری است که نباید از دست بدهید زیرا بزرگ‌ترین پارکی است که پرندگان در آن آزادانه پرواز می‌کنند. غیر از پارک پرندگان، برخی مکان‌های دیدنی دیگر در این منطقه هستند که می‌توانید از آن دیدن کنید، از جمله موزه‌ی هنرهای اسلامی و ایستگاه راه آهن کوالالامپور.

هر روز حوالی ظهر، برنامه‌ی غذا دادن به پرندگان و نمایش پرنده‌ها اجرا می‌شود، پس وقت تان را طوری تنظیم کنید که به این برنامه‌های جالب پرندگان برسید. ورودی پارک، 45 رینگیت برای بزرگسالان و 35 رینگیت برای کودکان است.

پارک ها و باغ های کوالالامپور فرصتی برای کشف مالزی
باغ‌های گیاه شناسی پردانا | Perdana Botanical Gardens باغ‌های گیاه شناسی پردانا، که با نام قدیمی خود "لیک گاردنز" شناخته شده‌تر هستند، قدیمی ترین و معروف ترین پارک کوالالامپور است. لیک گاردنز، درست در مرکز شهر کوالالامپور قرار دارد، اما علی رغم قرار داشتن در مرکز، تعداد زیادی از گردشگران هنوز به این پارک نیامده اند. این پارک به دور دریاچه‌ای مصنوعی ساخته شده در سال 1888 تأسیس و بسیاری از خانواده‌ها دسته دسته به آن جا می‌روند تا گشت بزنند، بدوند یا فقط هوای تازه بخورند.

پارک ها و باغ های کوالالامپور فرصتی برای کشف مالزی

در این پارک برای دوندگان، پیست مخصوصی در نظر گرفته شده، که همچنین می‌توانند در جایگاه‌های متعدد مخصوص ورزش که در امتداد این پیست وجود دارد، ورزش کنند. خانواده‌هایی که بچه همراه دارند، زمین بازی را ترجیح می‌دهند. اگر زمین بازی برای تان کسل کننده است، به محیط نگر درون خود رجوع کنید. سایر جاذبه‌های لیک گاردنز، شامل پارک پروانه‌های کوالالامپور، باغ‌های ارکیده، یادبود ملی و دریاچه‌ی مصنوعی است.

پارک ها و باغ های کوالالامپور فرصتی برای کشف مالزی
باغ وحش ملی | Zoo Negara باغ وحش ملّی مالزی، در منطقه اولو کلانگ نزدیک تامان ملاواتی قرار دارد. این باغ وحش فقط 5 کیلومتر از مرکز کوالالامپور فاصله دارد. باغ وحش ملی مالزی، که در تاریخ 14 نوامبر 1963 میلادی افتتاح شد، اولین باغ وحش مالزی است. این باغ وحش، طی سال‌ها، به شکلی تغییر یافته که 90 درصد حیوانات آن در قفس‌های وسیع با چشم اندازهایی شبیه به زیستگاه طبیعی شان زندگی می‌کنند.

پارک ها و باغ های کوالالامپور فرصتی برای کشف مالزی