موزه ها و نگارخانه های معروف کوالالامپور

جاذبه های دیدنی و گردشگری در کوالالامپور پایتحت مالزی کم نیستند اما موزه ها و نگارخانه های این شهر بیشتر مورد توجه بازدیدکنندگان فرهیجته می باشد. ساختمان های شیک و مدرن امروزی در پایتخت میراث دار فرهنگ و تاریخ مالزی می باشد.
موزه و نگارخانه‌ی بانک نگارای مالزی این موزه و نگارخانه، که برای جذب بیشتر جوانان و سالمندان ساخته شده، مرکز آموزشی غیر رسمی برای کسانی است که به شناخت بیشتر تاریخچه‌ی اقتصاد مالزی و نقش این بانک در رشد اقتصاد و نظام مالی از سال 1959 میلادی تا به امروز علاقه دارند. در این موزه همچنین میراث سکه مالزی نگه داری می شود و نگارخانه، تأکیدی است بر نقش بانک در مقام حامی هنر مالزی با مجموعه‌ی حیرت آور بیش از 1500 اثر هنری معاصر مالزی از سال 1962 میلادی. موزه و نگارخانه‌ی بانک نگارای مالزی، در بنایی بسیار مجلل از شیشه و تیتانیوم در خیابان داتو اون واقع شده است.

اگر از خریداران تور مالزی هستید، پیشنهاد می کنیم از این محل دیدن کنید.

موزه ها و نگارخانه های معروف کوالالامپور
موزه‌ی هنرهای اسلامی |Islamic Arts Museum موزه‌ی هنرهای اسلامی، که به منطقه لیک گاردن کوالالامپور بسیار نزدیک است، مکانی است که حتماً باید در سفر به کوالالامپور از آن دیدن کنید. این موزه، به سبب اشیاء ارزشمند خود که جزئیات دقیقی از هنر اسلامی و چگونگی ارتباط آن با اسلام دوران معاصر را به نمایش می‌گذارند، هزاران گردشگر را سالانه به خود جذب می‌کند. این موزه جایگاه بسیاری از صنایع دستی متعلق به چین، جنوب شرقی آسیا، هند و حتی مناطق مشهوری مثل خاورمیانه و ایران است. کلیه‌ی اشیاء این موزه، در یک ساختمان سفیدرنگ 30.000 مترمربعی با دقت نگهداری می‌شوند. این موزه یکی از زیباترین سقف های گنبدی در جهان را داراست.

موزه ها و نگارخانه های معروف کوالالامپور
موزه‌ی ملّی نگارا |National Museum موزه ملی نگارا کوالالامپور، سابقاً محل موزه سلانگور بود که در سال 1898 تأسیس شده بود. پس از استقلال مالزی در سال 1957، دولت جدید فدرال در همان مکان موزه‌ی جدیدتر و بزرگتری احداث کرد. پس از اتمام ساخت، پادشاه وقت، در 31 اوت 1963 میلادی رسماً آن را افتتاح کرد.

موزه ها و نگارخانه های معروف کوالالامپور
موزه‌ی ملّی نساجی |National Textiles Museum موزه ملّی نساجی، جایگاه مجموعه‌ای منحصر به فرد از پوشاک، لوازم جنبی و پارچه در کوالالامپور است. این موزه، چهار گالری اصلی دارد که عبارتند از: گالری پوهون بودی، گالری پلانگی، گالری تلوک برانتای و گالری راتنا ساری.

ویترین‌های گالری پوهون بودی، خاستگاه فن نساجی را از دوران ماقبل تاریخ و رشد آن از طریق تجارت نشان می‌دهند. همچنین در این جا، ابزار، مواد و فنون سنتی تولید پارچه به نمایش گذاشته شده است.

موزه ها و نگارخانه های معروف کوالالامپور
مرکز علوم کشور مالزی | National Science Centre مرکز علوم مالزی، در 29 نوامبر 1996 رسماً به دست نخست وزیر سابق مالزی، دکتر تون ماهاتیر محمد افتتاح شد. این مرکز، در منطقه بوکیت کیارا قرار دارد.

این مرکز با ساختمان گنبدی سبز رنگ بسیار زیبای خود، یکی از شاهکارهای معماری در مالزی محسوب می شود. در این مرکز، 9 گالری وجود دارد که شاخه های جذاب علمی را به نمایش می‌گذارند.

موزه ها و نگارخانه های معروف کوالالامپور
موزه‌ی یادمان پی. راملی | P. Ramlee Memorial موزه‌ی یادمان پی. راملی، یکی از جاذبه‌های گردشگری معروف واقع در منطقه ستاپاک کوالالامپور است. این موزه، در اقامتگاه سابق پی. راملی و در خیابانی به همین نام واقع شده است. پی. راملی یکی از هنرمندان معروف مالزی بود، که نه تنها خواننده، بلکه بازیگر، کارگردان، ترانه سرا، تولیدکننده و آهنگساز نیز بوده است. این اسطوره در سن بسیار کم 44 سالگی به علت سکته‌ی قلبی درگذشت. امروزه، خانه‌ی او تحت مراقبت دولت مالزی قرار دارد و یکی از میراث‌های ملّی مالزی محسوب می‌شود. این خانه، در سال 1986، به یادمان این هنرمند بزرگ و فقید تبدیل شد. ویترین‌ها و تابلوهای این موزه در بخش‌ها و زمینه‌های مختلفی تقسیم بندی شده‌اند تا بازدیدکنندگان و گردشگران بتوانند هر چه بهتر این خواننده‌ی سرشناس را یشناسند.

موزه ها و نگارخانه های معروف کوالالامپور