معروفترین بازارهای خیابانی کوالالامپور پایتخت مالزی

سفر در کوالالامپور، پایتخت مدرن مالزی تکمیل نمی شود مگر اینکه از بازارهای خیابانی جذاب و دیدنی این شهر بازدید کنید. خیابان پتالینگ و بوکیت بینتانگ از جمله معروفترین این بازارها هستند که در آنها از پوشاک و لوازم برقی گرفته تا مواد غذایی پیچیده و عجیب و غریب پیدا خواهید کرد.
خیابان تونکو عبدالرحمان خیابان معروف تونکو عبدالرحمان، که اغلب آن را به جالان تار می شناسند، در زمان هایی که هنوز مراکز تجاری مدرن شهر کوالالامپور را تسخیر نکرده بودند، "سلطان" خرید در کوالالامپور محسوب می شد.

این خیابان، مملو از ساختمان‌های پیش از دوره جنگ است که نمای متمایزشان حفظ شده و با حساسیت زیادی برای تبدیل به فروشگاه‌های امروزی تغییر کاربری داده اند. اینجا، می‌توانید پیاده از گذرگاه‌های سرپوشیده مغازه‌ها عبور کنید و در تجربه‌ی خرید و فرهنگی که به دهها سال قبل تعلق دارد، غرق شوید.

معروفترین بازارهای خیابانی کوالالامپور پایتخت مالزی
بازار مرکزی کوالالامپور اگر برای خرید کالا، تور مالزی را تهیه کرده اید حتما سری هم به بازار مرکزی کوالالامپور بزنید. بازار مرکزی کوالالامپور، که پاسار سنی نیز نامیده می شود، مکانی موروثی است که به خوبی مرمت شده و یکی از جاذبه‌های گردشگری معروف کوالالامپور محسوب می‌شود. بازار مرکزی، که از نظر استراتژیکی در قلب شهر کوالالامپور در خیابان‌ هانگ کاستوری قرار گرفته با چند دقیقه فاصله از خیابان پتالینگ، واقع شده است.

پاسار سنی در سال 1988 میلادی، در جایی ساخته شد که قبلاً بازار تره بار روبازی مخصوص عامه‌ی مردم کوالالامپور بود. بعدها، با گسترش این بازار، سازه‌ای دائمی برای جا دادن همه‌ی مغازه‌های کوچک و بزرگ آن ساخته شد. این سازه‌ی دائمی، بعدها در دهه‌ی 1930 میلادی تبدیل و در سال 1937 تکمیل شد و به شکل ساختمان امروزی در آمد. از آن زمان، این ساختمان از سوی انجمن میراث‌ مالزی در رده‌ی مکان‌های موروثی قرار گرفته و اکنون به یک مرکز فرهنگی، هنری و صنایع دستی تبدیل شده است.

معروفترین بازارهای خیابانی کوالالامپور پایتخت مالزی
بریک فیلدز؛ هند کوچک بریک فیلدز، بزرگ‌ترین محله‌ی هندی ها در مالزی است و خیابان‌های آن پر از فروشگاه‌هایی است که پوشاک، مواد غذایی و مواد غذایی هندی عرضه می‌کنند. بریک فیلدز درصد بالایی از ساکنین و کسبه‌ی هندی اقامت دارند. بریک فیلدز، به خاطر احداث KL سنترال، به منطقه‌ای با املاک ارزشمند و گران قیمت تبدیل شده است.

معروفترین بازارهای خیابانی کوالالامپور پایتخت مالزی
بازار خرید بوکیت بینتانگ تصور اینکه گردشگری به کوالالامپور آمده باشد ولی از خیابان بینتانگ بازدید نکرده باشد واقعا سخت است. نمی شود به مالزی آمد و از معروفترین منطقه خرید در مرکز شهر کوالالامپور دیدن نکرد. بوکیت بینتانگ را به نام‌های بینتانگ واک یا استارهیل (به دلیل وجود مرکز خرید باشکوه استارهیل) نیز می‌شناسند. عاشقان خرید، به محض شنیدن نام بوکیت بینتانگ ذوق زده می‌شوند زیرا منطقه‌ی استارهیل بهترین منطقه‌ی خرید و سرگرمی شهر کوالالامپور است.

معروفترین بازارهای خیابانی کوالالامپور پایتخت مالزی

همچنین، در اینجا تعداد زیادی اغذیه فروشی کنار خیابان، بازارهای شبانه‌ی معمول مالزی، کافه‌های روباز و مراکز خرید بزرگ و مدرنی مانند پاویلیون، سونگی ونگ و لات 10 وجود دارد. بوکیت بینتانگ، برای هر کسی با هر سلیقه ای چیزی دارد؛ از جوانان گرفته تا سالمندان زنده دل، هر چه که بخواهند در اینجا پیدا می شود.

معروفترین بازارهای خیابانی کوالالامپور پایتخت مالزی
خیابان پتالینگ خیابان پتالینگ؛ محله چینی های کوالالامپور، فضایی بسیار سنتی دارد، مخصوصاً شب‌ها که دستفروش‌های چینی بساط خود را در سراسر خیابان پهن می‌کنند. در خیابان پتالینگ می‌توانید هر چیزی، از سنگ‌های قیمتی و عودهای خوشبو گرفته تا اسباب بازی و تی شرت های عالی بخرید، اما جاذبه‌ی واقعی این بازار شبانه در گشتن و لذت بردن از مناظر، صداها و انرژی آن است. غذا و خوردنی، در انواع متنوع و خوشمزه موجود است؛ برخی از رستوران‌های این خیابان نسل در نسل به این کار مشغول بوده‌اند. محلی‌ها، عمدتاً برای خرید اجناس ارزان و غذاهای عالی چینی به خیابان پتالینگ می‌روند. پس، راه بیافتید، نترسید - با شکمی خالی و روحیه‌ای ماجراجو به خیابان پتالینگ بروید. حتی اگر یه پنی هم خرج نکنید (که کار خیلی سختی است)، مطمئن باشید تجربه‌ای شگفت انگیز در این مکان خواهید داشت.

معروفترین بازارهای خیابانی کوالالامپور پایتخت مالزی