معابد و مساجد دیدنی کوالالامپور پایتخت مالزی

قانون اساسی کشور مالزی کاملا سکولار می باشد و آزادی مذاهب را تضمین‌ می‌کند و درعین حال اسلام را به عنوان دین اصلی این فدراسیون معرفی می‌کند که نماد اهمیت آن برای جامعه‌ی چند فرهنگی و چند دینی مالزی است. شاه عموماً مدافع دین در کشور است و اعضای خانواده‌ی سلطنتی در صورت خارج شدن از دین اسلام و گرایش به ادیان دیگر، ممکن است امتیازات خاصی را از دست بدهند. چینی های مالزی که تعداد آنها کم نیست باورها و عقاید دینی خود را دارند. بودیسم ماهایانا و مذاهب سنتی چینی بین چینی های مالزی پر طرفدار است. و البته اکثر هندی های مالزیایایی به هندوییسم گرایش دارند. در شرق مالزی مسبحت به گونه ای متفاوت پذیرفته شده است.

اما آنچه که در این جامعه چند دیدنی و چند فرهنگی جلب توجه می کند ارتباط بین گروه‌های مذهبی مختلف است که عموماً آزادمنشانه است. و باعث شده است که امکان مذهبی از قبیل مساجد و معابد زیبایی در کنار هم شکل بگیرند.

معبد سِری ماهاماریامان به جرات می توان گفت که معبد سِری ماهاماریامان، با عمری بیش از یک قرن،قدیمیترین و غنیترین معبد کوالالامپور می باشد. این معبد علاوه بر اینکه یک مکان مذهبی می باشد به نوعی یک جاذبه فرهنگی و تاریخی نیز محسوب می شود که به لحاظ معماری زیبا و منحصر فرد خود گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کند.

معابد و مساجد دیدنی کوالالامپور پایتخت مالزی
معبد تیان هو | Thean Hou Temple معبد چینی تیان هو، یکی از معابد بزرگ و مهم چینی های کوالالامپور و مالزی است. این معبد که بین سال های 1987 تا 1989 به دست چینی‌های کوالالامپور شاخته شده است همه ساله در ایام سال نو چینی، عبادت کنندگان بسیاری را که به قصد عبادت و آتش بازی به اینجا می آیند را پذیرا می باشد. این جاذبه در مرکز شهر قرار نگرفته است ولی می‌توانید به راحتی با تاکسی به آن جا برسید. علاوه بر معبد، از مرکز خرید مید ولی مگامال و گاردنز، یا از رویال پالاس که همان نزدیکی است، بازدید کنید.

معابد و مساجد دیدنی کوالالامپور پایتخت مالزی
معبد گوان دی | Guan Di Temple این معبد، جایگاه مجسمه‌ی مسی 59 کیلوگرمی گوان دائوی به معنای شمشیر چینی افسانه‌ای است. بسیاری از چینی ها و حتی مالزیایی ها ، به طور دائم به این معبد رفت و آمد می‌کنند زیرا بر این باور هستند که این شمشیر قدرتی ویژه دارد و اگر کسی آن را لمس یا بلند کند، مورد رحمت و حمایت قرار خواهد گرفت. حتی برخی عقیده دارند نیرویی که درون آن وجود دارد می‌تواند سرنوشت آدم‌ها را به صورتی جادویی تغییر دهد.

معابد و مساجد دیدنی کوالالامپور پایتخت مالزی
مسجد جامع | Jamek Masjid مسجد جامع کوالالامپور را که به نام به مسجد جمعه نیز می‌شناسند در سال 1907 ساخته شد ولی رسماً دو سال بعد به دست پادشاه سلانگور افتتاح گردید. این مسجد قدیمی ترینمسجد کوالالامپور است و روی اولین گورستان مالایی‌های این شهرساخته شده است و سبک معماری آن، ترکیبی از معماری مراکشی، اسلامی و مغولی است. مسجد جامع کوالالامپور به خاطر درختان نخل خود و نیز رودخانه‌های نزدیک به آن، سرشار از آرامش و زیبایی است.

معابد و مساجد دیدنی کوالالامپور پایتخت مالزی
مسجد ملّی طراحی منحصر به فرد این مسجد، که یکی از بزرگ‌ترین و زیباترین مساجد آسیای جنوب شرقی است، توصیفی مدرن از هنر، خوشنویسی و تزئینات سنتی اسلامی را در خود دارد. مسجد ملی کوالالامپور، درست کنار ایستگاه قدیمی راه آهن قرار گرفته و فاصله‌ی آن تا دریاچه گاردنز و یادبود ملی، بسیار کوتاه است.

معابد و مساجد دیدنی کوالالامپور پایتخت مالزی