عمارت ها و ساختمان های باشکوه کوالالامپور

کوالالامپور پایتخت مالزی به تنهایی، جاذبه‌های گردشگری بی شماری دارد می تواند سلیقه تمامی گردشگرانی که به این شهر سفر می کنند را تامین کند. وجود موزه ها و ساختمان های باشکوه یکی از دلایل جذب گردشگران به این شهر می باشد.
مرکز گردشگری رویال سلانگور مشهورترین نام دنیا در تولید برنز رویال سلانگور است که در سال 1885 تأسیس شده و برندی مترادف در زمینه طراحی و صنعتگری برنز در دنیا می باشد. آلیاژ برنز در دستان ماهر صنعتگران رویال سلانگور، به شکل های بی شمار لوازم خانگی و هدایایی تبدیل می‌شود که امروزه به تعداد زیادی از کشورها صادر می گردد.

مرکز گردشگری رویال سلانگور کوالالامپور، در ستاپاک جایا واقع شده است و درست 20 دقیقه از مرکز شهر کوالالامپور فاصله دارد. لابی تمام شیشه‌ای مدرن این مرکز با چشم اندازی تماشایی، همراه با ماکت بزرگ لیوان، به بازدیدکنندگان از این مرکز خوشامد می‌گوید. این ماکت غول پیکر، که رکورد بزرگ‌ترین لیوان دنیا در کتاب رکوردهای گینس را به خود اختصاص داده، فرصت‌های عکاسی بی شماری را برای گردشگران به وجود می آورد.

عمارت ها و ساختمان های باشکوه کوالالامپور
عمارت سلطان عبدالصمد درست مانند برج ساعت چهار طرفه‌ی لندن، مالزی هم برج ساعت خود را دارد با این تفاوت که ساعت آن فقط در یک طرفش قرار گرفته است. این برج ساعت در کنار عمارت زیبای سلطان عبدالصمد قرار گرفته است. این عمارت، یکی از معروف ترین نشانه‌های شهر کوالالامپور است که در مرکز خیابان راجا واقع شده است. این عمارت از طراحی منحصر به فرد برخوردار است و از معماری مراکشی تأثیر گرفته و ترکیبی از فرهنگ محلی مالزی و سبک برتانیایی است.

عمارت ها و ساختمان های باشکوه کوالالامپور
ایستانا بودایا | سالن تئاتر کشور ایستانا بودایا که در سپتامبر 1999 تأسیس شد محل اصلی برگزاری همه‌ی انواع نمایش‌ها در مالزی، از جمله کنسرت‌های کلاسیک، اپرا، تئاتر موزیکال و نیز اجراهای هنرمندان بومی و بین المللی است. این تئاتر، کنار گالری ملّی هنر مالزی در خیابان تون رازاک قرار گرفته است. ساخت ایستانا بودایا، در سال 1995 آغاز و سه سال بعد تکمیل شد. هزینه‌ی ساخت آن، 210 میلیون رینگیت بود. تالار این تئاتر به تنهایی 21.000 مترمربع وسعت دارد و مساحت کل این مجموعه فرهنگی، 54.400 مترمربع است. در طراحی این تئاتر، از نوعی بادبادک سنتی مالزی الهام گرفته شده است. ویژگی‌های جالب این ساختمان، شامل طراحی استادانه‌ی سالن انتظار با طرح های فیروزه‌ای رنگ سقف آن است و سالن زیبای انتظار در طبقه‌ی سوم این ساختمان، تحث تأثیر فرهنگ مالایی طراحی و ساخته شده است.

عمارت ها و ساختمان های باشکوه کوالالامپور
دیوان فیلارمونیک پتروناس دیوان فیلارمونیک پتروناس، محل ارکستر فیلارمونیک مالزی و سالن کنسرت مالزی است که صرفاً به موسیقی کلاسیک اختصاص داده شده است. این سالن، که در طبقات پایینی برج‌های دوقلوی پتروناس واقع شده در تاریخ 17 اوت 1998 میلادی، با حمایت نخست وزیر سابق مالزی، دکتر ماهاتیر محمد افتتاح شد.

این سالن، که به دست معمار سزار پلّی ساخته شده، از سالن‌های کنسرت اروپای قرن 19 که به شکل جعبه کفش بودند، الهام گرفته شده و ارگ باشکوه کلایس آن پس زمینه‌ی شکوهمندی در صحنه‌ی این سالن ایجاد کرده است.

عمارت ها و ساختمان های باشکوه کوالالامپور
مرکز اکتشافات پتروساینس مرکز اکتشافات علمی پتروساینس، با رویکردی مفرح و تعاملی، داستان دانش و فن آوری صنعت نفت را بیان می‌کند. مفهوم و محتوای آن درباره‌ی علوم نفتی است. رویکرد عملی که پتروساینس در پیش گرفته، بر سرگرمی و هیجان یادگیری به جای حفظ کردن محض حقایق علمی تأکید می‌کند. پتروساینس به منظور افزایش تعهد پتروناس در مقام شرکتی با مسئولیت اجتماعی، جهت ایجاد محیطی غنی و مشوق و با هدف شناخت بیشتر و القاء اشتیاق مردم مالزی به کسب دانش ایجاد شده است. این مرکز، علاوه بر گشودن دریچه‌ای به شناخت تاریخ و رشد صنعت نفت و فرآورده‌های مربوط به آن، آگاهی بیشتری در خصوص فرصت‌های شغلی بی شمار در این صنعت ایجاد می‌کند.

عمارت ها و ساختمان های باشکوه کوالالامپور