دیدنی های پوتراجایا | شهری به سبک عربی مدرن

پوتراجایا به عنوان یکی از مهترین ایالت های مالزی دارای جاذبه های مصنوعی و دست ساز بسیاری است که در ادامه به آنها می پردازیم.
مسجد پوترا | Putra Mosque مسجد پوترا با گنبد صورتی رنگ خود که از سنگ گرانیت سرخ ساخته شده و هر بار می‌تواند 15.000 عبادت کننده را در خود جای دهد علاوه بر اینکه یک مکان مذهبی می باشد از جاذبه های دیدنی ایالت پوتراجا در تور مالزی محسوب می شود. دیوارهای زیرزمین این مسجد، شبیه دیوارهای مسجد شاه حسن در کازبلانکا مراکش است.

مناره‌ی دیدنی این مسجد، تحت تأثیر مسجد شیخ عمر در بغداد ساخته شده است. مناره ای مسحد با ارتفاع 116 متر، یکی از بلندترین مناره‌های مساجد مالزی است.

دیدنی های پوتراجایا | شهری به سبک عربی مدرن
باغ دوستی چین و مالزی باغ دوستی چین و مالزی در ایالت پوتراجا، به مناسبت روابط دوستانه‌ و دوجانبه بین دو کشور چین و مالزی ساخته شده است. طراحی این باغ، به سبک باغ لینگ نان است که بر عناصر کوه، آب، سنگ، ساختمان، خوشنویسی و گیاهان تأکید زیادی دارد.

دیدنی های پوتراجایا | شهری به سبک عربی مدرن
کاخ دادگستری | Palace Of Justice کاخ دادگستری پوتراجا، ساختمانی با ظاهر سلطنتی شامل دادگستری و دادگاه‌های مختلف است.

این مجتمع، از ساختمانی 5 طبقه مخصوص قوه‌ی قضاییه و ساختمانی 2 طبقه مخصوص دادگاه‌ها و دفاتر تشکیل شده است.

از حیاط بزرگ این مجموعه اغلب برای برگزاری رویدادهای ملی نظیر جشن رنگ‌های مالزی استفاده می‌شود.

محیط بیرون این کاخ محل مناسبی برای عکاسی، مخصوصاً از مناره‌های باشکوه و دیدنی آن است.

دیدنی های پوتراجایا | شهری به سبک عربی مدرن

پارک میراث کشاورزی | Agriculture Heritage Park جاذبه‌های دیدنی این پارک، شامل مجتمع تفریحی گردشگران و بازدیدکنندگان، باغ میوه، مسیرهایی که در آنها گیاهان دارویی و ادویه‌های متنوعی کشت شده است و همین طور عرشه‌ی دیدبانی می‌شود.

در پارک میراث کشاورزی، محصولات کشاورزی زیادی برای فروش عرضه می‌شود و در تمام مدت سال، فعالیت‌ها و برنامه‌های مختلفِ مبتنی بر کشاورزی برای گردشگران و بازدیدکنندگان ترتیب داده می‌شود.

دیدنی های پوتراجایا | شهری به سبک عربی مدرن
پل پوترا | Putra Bridge پل پوتراجایا، مهم‌ترین پل مالزی است و 435 متر طول دارد. همچنین، از جاذبه های نمادین شهر پوتراجایا محسوب می شود. در طراحی و ساخت آن، از پل خواجو که پل معروفی در شهر اصفهان در ایران است، الهام گرفته شده است. در حوالی این پل، رستوران‌ها و تفریحگاه‌های زیادی برای گذران تعطیلاتی کوتاه وجود دارد. اکثر مراکز تفریحی این اطراف، مانند مرکز تفریحی شانگری - لا، اسپا و استخر دارند. جاذبه‌های دیدنی نزدیک این پل عبارتند ازپارک میراث کشاورزی و مسجد پوترا.

دیدنی های پوتراجایا | شهری به سبک عربی مدرن
باغ پوتراجایا | تامان بوتانی این در 5 قسمت دارای فعالیت های و سرگرمی های متنوعی می باشد. مسیر کاشفان، دارای مرکز اطلاعات گردشگران است که در آن اطلاعات مفید و مختصری درباره گونه های گیاهی این پارک به بازدیدکنندگان داده می شود. در این باغ بسیاری از مردم را خواهید دید که در جایی نشسته کتاب می‌خوانند یا از نسیم ملایم لذت می‌برند.

در بخش باغ گل‌ها، گونه‌های گیاهی زیادی از سراسر دنیا، از جمله آفریقا، آمریکا و آسیا - اقیانوسیه نگه داری می شود. می‌توانید دوچرخه‌ای کرایه کنید و در پارک بگردید و از دیگر بخش های این باغ نیز لذت ببرید.

تالاب پوتراجا | Wetland Park به نظر می آید که تالاب پوتراجایا بزرگترین تالاب و دریاچه مصنوعی در سراسر مالزی است که در حال حاضر به یک پناهگاه حیات وحش با ترکیبی از آبزیان و پرندگان شده است.

در فصل مهاجرت این تالاب شاهد تعداد زیادی از پرندگان مهاجر نیز می باشد که اینجا را مکان خوبی برای استراحت می دانند.