دیدنی های پنانگ | مروارید شرق

ایالت پنانگ در مالزی به دارا بودن سواحل زیبا و بی نظیر در سراسر مالزی معروف است. وجود جاذبه های گردشگری بی شمار تاریخی و طبیعی این ایالت را به یکی از مقاصد عمده سفر در مالزی تبدیل کرده است.
ساحل باتو فرینگی | Batu Feringghi باتو فرینگی یک خط ساحلی طولانی با ماسه‌های سفید است. در این باریکه تفریحی هتل های لوکس زیادی و جود دارد. برخی از این هتل ها عبارتند از هتل‌هارد راک، اقامتگاه گلدن ساندز، اقامتگاه بای‌ویو بیچ. باتو فرینگی در واقع مکانی ایده‌آل برای یک تعطیلات آرام‌بخش عالی، برای گریز از شلوغی شهرهای بزرگ مالزی محسوب می شود.

اگر خرید تور مالزی برای انجام فعالیت های تفریحی و سرگرمی برای شماست، پنانگ را از دست ندهید چون فعالیت های تفریحی و سرگرمی بسیاری را در سواحل این منطقه می توان انجام داد سوارکاری و ورزش های هیجان انگیز آبی از این جمله اند.

دیدنی های پنانگ | مروارید شرق
عمارت چئونگ فت زی | Cheong Fatt Tze این خانه کلاسیکِ پیش از جنگ، با تأثیر هنری از فرهنگ چینی‌ها، یک میراث تاریخی گرانبهاست. عمارت چئونگ فت زی در سال 2000 میلادی جوایز عالی‌ترین پروژه میراث آسیا و اقیانوسیه یونسکو را به خود اختصاص داد. لونلی پلنت این عمارت را در لیست «بزرگترین عمارت‌های جهان» خود در سال 2011 قرار داد.

دیدنی های پنانگ | مروارید شرق
معبد کک لوک سی | Kek Lok Si بنا به گفته‌ها، کک لوک سی که با عنوان معبد سعادت اعلی نیز شناخته می‌شود بزرگترین معبد بودایی‌ها در جنوب شرق آسیا و مسلماً مشهورترین معبد در پنانگ است.
قلعه کورن‌والیس | Cornwallis قلعه کورن‌والیس یکی از اولین بناهای اروپایی ساخته شده در پنانگ محسوب می شود. دیوارهای قلعه دارای ارتفاع بلندی هستند و به شکل ستاره بنا شده‌اند. قلعه در مکانی که فرانسیس لایت معروف در سال 1789 در آن فرود آمد، ساخته شد.

دیدنی های پنانگ | مروارید شرق
گورنی درایو | Gurney Drive تفرجگاه ساحلی و محبوب گورنی درایو نمونه‌ای از رنگ‌ها و فضاهای سرگرم‌کننده، سرزنده و پر جنب و جوش پنانگ است. گورنی درایو که با نام مالایی‌اش؛ پرسیاران گورنی شناخته می‌شود، خیابانی دل‌پذیر برای پیاده روی است.

دیدنی های پنانگ | مروارید شرق
معبد بودایی تایلندی چایا مانگالارام | Wat Chayamangkalaram معبد رنگارنگ چایا مانگالارام درست در مقابل معبد برمه‌ای‌ها واقع شده است. وقتی به محوطه این معبد قدم می‌گذارید، دو «محافظ» دو موجود افسانه‌ای که سر اژدها و پاهایی شبیه مار دارند، ورود شما را به معبد خوشامد می‌گویند. با نگاه کردن به اطراف معبد خواهید دید که محوطه‌های معبد زیارتگاه‌های زیادی به همراه مجسمه‌های درخشنده‌ای از الهه‌ها و همینطور دیگر موجودات افسانه‌ای اساطیر بودایی دارند.

دیدنی های پنانگ | مروارید شرق
دهکده شناور کلان جتیز | Clan Jetties اینجا یک دهکده کامل بر روی پایه‌هایی چوبی روی آب است که در آن قبایل چینی زندگی می‌کنند. در قرن نوزدهم بسیاری از مهاجران چینی‌ به مالزی آمدند. مهاجران چینی برای افزایش شانسشان برای زندگی بهتر، قبایل و دسته های کوچک را به وجود آورند، به این ترتیب با وجود یکدیگر توانستند در محیط جدید زنده بمانند.

1034725806921001B

پارک ملی پنانگ پارک ملی پنانگ که در سال 2003 در به طور رسمی به عنوان پارک ملی معرفی گردید، مامن 46 گونه از پرندگانی چون ماهیخواران لک لک نوک‌دار، مرغان دریایی سفید سینه و مرغان ماهیخوار بزرگ است.

قبل از تعیین این منطقه به عنوان یک پارک ملی، محلی‌ها آن را با عنوان منطقه محافظت‌شده پانتای اچه می‌شناختند. ماهیگیری، شنا و پیاده‌روی از جمله فعالیت‌هایی‌ هستند که در اینجا انجام می‌شود.

عمارت پینانگ پراناکان | Pinang Peranakan عمارت پینانگ پراناکان، نمایشگاه یا موزه‌ای از میراث بابا و نیونیایِ پنانگ است. در اینجا، نگاهی اجمالی به شیوه زندگی جالب بابا و نیونیاها خواهید داشت. حدود 1000 قطعه اثر نمایشی و عتیقه در اینجا در معرض دید عموم است.

دیدنی های پنانگ | مروارید شرق
باغ ادویه گرمسیری پنانگ بازدید از این باغ ادویه روشی عالی برای شناختن ادویه‌ها و دانستن همه مزایای آنهاست. حتی می‌توانید بوسیله آشپزی با ادویه‌هایی که دقیقا از باغ چیده شده‌اند از دسترسی به ادویه‌های تازه بهره کامل ببرید.
باغ‌ گیاه‌شناسی پنانگ باغ گیاه‌شناسی پنانگ در میان گردشگران بسیار محبوب است. این باغ به جهت سرسبزی‌ و تنوع گیاهان و جانورانش بسیار معروف و شناخته شده است. برخی از گیاهان کمیاب و خاص، از جمله ریشه‌های بزرگ درخت سنکوانگ، نخل پنانگ، سوسن سیاه و درخت شمع را می‌توان در این باغ یافت. همچنین می‌توانید انواع حشرات و پروانه‌ها را نیز در باغ بیابید.
موزه پنانگ و گالری هنری موزه پنانگ به عنوان یکی از بهترین موزه‌های ایالتی مالزی شهرت دارد. این موزه که به دو گالری عمده و بزرگ تقسیم شده است به جوامع تاریخی پنانگ و همینطور رویدادهای تاریخی خاصی که در پنانگ رخ داده‌اند اختصاص دارند. این موزه مجموعه نفیسی از تابلوهای قدیمی، نقشه‌ها، اسناد تاریخی، مبلمان چینی، تابلوهای گلدوزی، لباس‌های محلی و دیگر آثار باستانی و تاریخی را در خود دارد.
مسجد کاپیتان کلینگ مسجد کاپیتان کلینگ اولین مسجدی است که در ایالت پنانگ مالزی ساخته شده است. همچنین این مکان بزرگترین مسجد تاریخی دایر در ایالت پنانگ نیز می باشد. این مسجد در اواخر دهه 1700 به نام رئیس جامعه مسلمانان هند نامگذاری شد. مسلمانان پنج بار در روز و در همه روزهای هفته از این مسجد نماز می خوانند. در دوران جشن های ملی و مذهبی مانند هاری رایا عید فطر و هاری رایا هاجی و همینطور در همه جمعه‌ها، مسجد پر از مسلمانانی می‌شود که در اینجا عبادت می کنند.

دیدنی های پنانگ | مروارید شرق