برترین رستوران های مسکو | بخش دوم

در خیابان های لوکس و مجلل مسکو که همچنان زیبایی های دوران تاریخی و با شکوه خود را حفظ کرده اند قدم بزنید و برای وعده های نهار و شام خود بهترین رستوران های این شهر را انتخاب کنید.
رستوران دلیکاتِسِن | Delicatessen مالکان خوش‌برخورد و خوش‌صحبت این مکان، به دنیا سفر می‌کنند و غذاهای مختلفی را در منوی خود امتحان می‌کنند و برگر و پیتزا و پاستا را به اشیاء هنرمندانه تهیه‌شده‌ی هنر آشپزی مدرن بدل می‌کنند. دیگر منبع شادی، کابینتی پر از بطری‌های لیکور میوه‌ای تازه است که اگر بدون کنترل دست به مصرف بزنید، ممکن است بودجه‌ی خود را از بین ببرید (می‌دانیم که هشدار بیهوده‌ای است برای گردشگران تور روسیه).

این مورد دوم، دلیکاتِسِن را در فهرست 50 بار برتر جهان قرار داد – مسلماً زیر رده‌ی 50. از گذرگاه نزدیک به کافه‌ی شوکولادنیستا عبور کنید، به سمت چپ بپیچید و دنبال دری سبز رنگ در سمت راست خود بگردید. روی علامت بالای این در نوشته شده است: «به خاطر پیدا کردن ما، از شما تشکر می‌کنیم.»

آدرس: روسیه، مسکو، خیابان ساوودوایا-کارِت‌نایا 20

قیمت: مبلغ اصلی 700-450 روبل

ساعات کار: ظهر-نیمه‌شب، سه‌شنبه-شنبه

برترین رستوران های مسکو | بخش دوم

رستوران خاچاپوری | Khachapuri این کافه‌ی شهری مناسب و اشتها آور، نمونه‌ی همان چیزی است که مردم به خاطرش عاشق فرهنگ گرجی هستند: مهمان‌نوازی گرم و خاچاپوری تازه (نان پنیر). به غیر از هفت نوع خاچاپوری لذیذ، سوپ‌ها، ششلیک (کباب)، خینکالی (دامپلینگ) و دیگر خوراک‌های محبوب گرجی نیز وجود دارد.

آدرس: روسیه، مسکو، بولشوی گنِزدنیکوفسکی 10

تلفن: +789857643118

قیمت: خاچاپوری 350-200 روبل، مبلغ اصلی 600-400 روبل

برترین رستوران های مسکو | بخش دوم
کیتایاسکایا گراموتا | Kitayaskaya Gramota به شوخی مشکوک در لباس ‌پوشیدن پیشخدمت‌ها به شکل سربازان مائو توجهی نکنید، این همان جایی است که باید خوراک کانتونی فوق‌العاده را در جوی امتحان کنید که حال و هوای ویرانی این جنگ‌های افیونی را بازتاب می‌دهد. سرآشپز چینی که واقعاً در آشپزی یک جادوگر است، هر ماده‌ی غذایی – از پای گراز تا اختاپوس و شیر ساده – را به خوراک‌های لذیذ اشتها برانگیز بدل می‌کند.

دسر ارزان اما مجلل «شیر سرخ‌شده» همان چیزی است که به خاطرش جان می‌دهید.

آدرس: روسیه، مسکو، خیابان سِرِتِنکا 1

تلفن: +74956254757

قیمت: مبلغ اصلی 900-300 روبل

ساعات کار: ظهر-نیمه‌شب

برترین رستوران های مسکو | بخش دوم
رستوران وارِنیچ‌نایا شماره 1 | Varenichnaya میل مفرطی به بازگشت به زمان شوروی در مسکو وجود دارد، اما این وارِنیچ‌نایا با سبک قدیمی خود، این کار را با کتاب‌های صف‌کشیده کنار دیوار، فیلم‌های قدیمی در تلویزیون B& W و قیمت‌های دوران جنگ سرد، به خوبی انجام می‌دهد. این منو وارنیکی و پلمِنی خوشمزه (انواع مختلف دامپلینگ) با مغزی‌های شیرین و خوش‌طعم دارد.

پاداش: بشقاب ترشی سبزیجات عالی خانگی که دهانتان را آب می‌اندازد.

آدرس: روسیه، مسکو، خیابان آربات 29

قیمت: مبلغ اصلی 400-200 روبل

ساعات کار: 10:00- نیمه‌شب

برترین رستوران های مسکو | بخش دوم
رستوران دوخان چیتو-را | Dukhan Chito-Ra وقتی یکی از درخور‌ترین غذاخوری‌های گرجی در شهر، یکی از ارزان‌ترین آن‌ها نیز هست، این خود یک موهبت است. عنصر قابل‌تحسین و ستایش در اینجا خینکالی است – دامپلینگ‌های بزرگ و پرشده با گوشت – اما پیش‌غذاهای سنتی با سبزیجات نیز عالی هستند. نقطه‌ضعف اجتناب ناپذیر این مکان این است که همواره شلوغ است و اغلب برای ورود، صف وجود دارد.

مراقب باشید – آب گوشت لذیذی داخل دامپلینگ‌ها وجود دارد، پس کمی آن را گاز بزنید و قبل از خوردن باقی آن، آب آن را بمکید.

آدرس: روسیه، مسکو، خیابان کازاخووا 10

قیمت: مبلغ اصلی 300-200 روبل

ساعات کار: از نیمه های ظهر تا 23:00

برترین رستوران های مسکو | بخش دوم
کافه پوشکین آمیزه‌ای از خوراک‌های روسی و فرانسوی – سرویس و غذا به شکل تمام و کمال ارائه می‌شود. هر طبقه‌ی این ساختمان دوست‌داشتنی قرن 19 امی جو متفاوتی دارد، از جمله کتابخانه‌ای با تزیینات زیاد و کافه‌ی دلپذیر روی بام.

آدرس: روسیه، مسکو، بولوار تِوِرسکوی

تلفن: +74957390033

قیمت: ناهار کاری 750 روبل، مبلغ اصلی 2200-1000 روبل

ساعات کار: 24 ساعته

برترین رستوران های مسکو | بخش دوم