تفریحات و سرگرمی های رایگان در مسکو | بخش اول

رؤیای سوسیالیستی رسماً رها شد اما هنوز هم می‌توان در مسکو تفریح رایگان داشت. در اینجا بهترین انتخاب‌ها برای گذراندن وقت در پایتخت روسیه بدون صرف پول را می‌بینید.
تور رایگان مسکو شرکت نوآور و کارآفرین تور رایگان مسکو (moscowfreetour.com) یک تور پیاده‌ی رایگان برای نقاط دیدنی اصلی مسکو ارائه می‌کند که راهنماهایی مطلع و بسیار پرشور دارد. آن‌قدر خوب است که حتی ارزش پول‌دادن را دارد – اما شما مجبور نیستید!

تفریحات و سرگرمی های رایگان در مسکو | بخش اول

گشت در میدان سرخ و مقبره‌ی لنین

گام‌گذاشتن در گستره‌ی وسیع میدان سرخ و تأمل روی هزاره‌ی تاریخی آن، نکته‌ی اصلی اقامت شما در مسکو خواهد بود و یک کوپک هم برای شما خرج ندارد. در حین اقامت در اینجا، شانس دیدن شخص ولادیمیر ایلیچ را از دست ندهید (lenin.ru).

تفریحات و سرگرمی های رایگان در مسکو | بخش اول

تاریخ ادبی را در خانه-موزه‌ی گورکی کشف کنید این عمارت هنر نوی حیرت‌انگیز سال 1906 توسط فئودور شِختِل (Fyodor Shekhtel) طراحی و در سال 1931 به ماکسیم گورکی هدیه شد. اکنون اینجا خانه-موزه‌ی گورکی است و این هدیه‌ای به شماست: فانتزی تصویری با درهای حجاری‌شده، نقاشی دیواری‌های روی سقف، شیشه‌های منقوش و پلکان سنگی کنده‌کاری‌شده.

در باغ باشکوه الکساندر گشت و گذار کنید غنچه‌های رنگارنگ و مناظر حیرت‌انگیز کرملین، این پارک تاریخی را به مکان محبوب گشت و گذار برای اهالی مسکو و گردشگران بدل می‌کند. بگذارید ترویکاها شلپ‌شلپ‌کنان از کنارتان رد شوند و تغییر نگهبانان مقبره‌ی سرباز ناشناس را ببینید که همگی رایگان هستند.

تفریحات و سرگرمی های رایگان در مسکو | بخش اول
خود را در زمین‌های وسیع کولومنسکو رها کنید گشتن در زمین‌های موزه و تفریحگاه کولومنسکو (Kolomenskoe) آزاد است، یک ملک سلطنتی باستانی که مشرف به رود مسکو است. کلیسای دوست‌داشتنی قرن شانزدهمی عروج را ببینید که با نمای آجری و بام چادر شکلش، انقلابی در معماری روسیه بود.

تفریحات و سرگرمی های رایگان در مسکو | بخش اول
از دیدن کلیسای جامع مسیح منجی به حیرت در آیید کلیسای جامع غول‌آسای مسیح منجی بر خط افق در امتداد رودخانه‌ی مسکو در جنوب غربی کرملین مشرف است. تجسد کلیسایی قرن 19 امی که توسط استالین نابود شد، بسیار مجلل و باشکوه و عظیم و کاملاً رایگان است.

در خیابان آربات با اهالی مسکو بیامیزید آربات «قدیمی» که پاتوق تاریخی هنرمندان، موسیقی‌دانان و بازیگران خیابانی بود، هنوز هم استقلال سال گذشته را زنده می‌کند. در حین گشتن در این خیابان با ساختمان‌های چندطبقه، دنبال دیوار یادبودی بگردید که به راکر افسانه‌ای، ویکتور تسوی (Viktor Tsoy) و مجسمه‌ی شاعر دوره‌گرد دهه‌ی 1960، بولات اوکودژاوا (Bulat Okudzhava) اختصاص دارد.

تفریحات و سرگرمی های رایگان در مسکو | بخش اول

در قبرستان نُوودِویچی روی چهره‌های تاریخی روسیه تأمل کنید پول ندهید، ادای احترام کنید. در کنار دیر، قبرستان نُوودِویچی قرار دارد که یکی از صاحب‌نام‌ترین آرامگاه‌های مسکو است – یک «فهرست اشخاص» معتبر از اهالی سیاست و فرهنگ روسیه. در اینجا مقبره‌ی نویسندگان، هنرمندان، موسیقی‌دانان و معدودی از سیاست‌مداران بحث برانگیز نظیر خوروشچف و یِلتسین (Yeltsin) را می‌بینید.