تفریحات و سرگرمی های رایگان در مسکو | بخش دوم

مسکو به عنوان یکی از گرانترین پایتخت های جهان همچنان در خود فعالیت های سرگرم کننده و تفریحی رایگان بسیاری دارد به شرط آنکه با اطلاعات کامل به مسکو سفر کنید.
در بازار اسماعلیلوفو، کرملین را بخرید این بازار اشیاء دست دوم تنها بخشی از پارک تفریحی است که شامل مغازه‌ها، رستوران‌ها، موزه‌ها و بناهای یادبودی می‌شود که همگی در یک «کرملین» ساختگی قرار دارند- به شکل کامل با دیوار و برج – که فرصتی خوب برای عکاسی است.

تفریحات و سرگرمی های رایگان در مسکو | بخش دوم
تجارت در اکتبر قرمز را جشن بگیرید کارخانه‌ی مشهور اکتبر قرمز پس از بیش از یک قرن تولید شکلات و شیرینی‌های دیگر، به جذاب‌ترین نقطه‌ی هنر و سرگرمی مسکو بدل شده است که پر از کلوپ‌ها و کافه‌ها، گالری‌های هنری و بوتیک‌های مُد است. خرید از اینجا گران اما گشتن در آن رایگان است.

شاهد تغییر زمان در مرکز نمایشگاهی آل-راشا باشید مرکز نمایشگاهی آل-راشا مجموعه‌ی وسیعی از خیابان‌های عریض و غرفه‌های نمایشگاهی پر زرق و برق است که پر از اقلام هنری پرطمطراق واقع‌گرای سوسیالیستی است. مجسمه‌های غول‌پیکر و فواره‌های خیره‌کننده، بقایای جالب بهشت به خطا رفته‌ی شوروی هستند. گرچه سرمایه‌داری در اینجا کنترل را به دست گرفته است، اما هنوز ورود به آن رایگان است.

لحظه‌ای آرام را در صومعه‌ی دانیلوف بگذرانید قدیمی‌ترین صومعه‌ی مسکو که توسط سن دانیل در اواخر قرن 13 ام تأسیس شد، سرشار از زهد و پارسایی است، خصوصاً کلیسای اصلی که یادگارهایی از این قدیس را در خود دارد. برای روشن‌کردن شمع باید پول بپردازید اما نیایش رایگان است.

تفریحات و سرگرمی های رایگان در مسکو | بخش دوم
در پارک پوبِدی گذشته را به یاد بیاورید پارک فوق‌العاده‌ی پوبِدی (پارک پیروزی) مجموعه‌ی یادبود عظیمی است که به یادبود ازجان‌گذشتگی و برای گرامیداشت پیروزی در جنگ بزرگ میهن‌پرستانه ایجاد شده است و فواره‌ها و بناهای یادبود بیشماری دارد. موزه‌ی داخل این مکان رایگان نیست اما باقی چیزها رایگان هستند.

تفریحات و سرگرمی های رایگان در مسکو | بخش دوم
در موزه‌ی شمایل روسیه، شمایل‌های بیشماری را ببینید تاجر و حامی هنری روسی، میخاییل آبراموف، شخصا مجموعه‌ای از بیش از 4000 اثر هنر مسیحی شرقی و روسی، از جمله حدود 600 شمایل را گردآورده است. برای جذب علاقه به فرم هنری «شمایل‌ها»، این مجموعه برای دید عموم آزاد است.

تفریحات و سرگرمی های رایگان در مسکو | بخش دوم
از خانه‌ی افسانه‌ی پدرسالار دیدن کنید استخر پدرسالار پارکی دوست‌داشتنی است که توسط میخاییل بولگاکف نویسنده در رمان مرشد و مارگاریتا جاودانه شد. در همان کنج نیز خانه‌-موزه‌ی بولگاکف قرار دارد. آپارتمان سابق این نویسنده یک موزه‌ی کوچک (رایگان) و کافه‌ای را در خود دارد که اهالی قلم محلی در آنجا جمع می‌شوند. گربه‌ای سیاه در حیاط خانه دارد.

تفریحات و سرگرمی های رایگان در مسکو | بخش دوم