گشت و گذار در شهرهای دورافتاده‌ی بلغارستان | قسمت اول

برای برخی مسافران، بلغارستان تنها ساحل ارزان و سرخوش و رونق پیست‌های اسکی دهه‌های اخیر را به ذهن متبادر می‌کند. البته این فکر آن‌ها اشتباه نیست؛ سرزمین نوشیدنی و رز، لایه‌هایی از تاریخ، سنت لذت‌طلبی و فضای آزاد بکر را از هم باز می‌کند که آن را به یک مقصد مسافرتی ماجراجویانه‌ی کل سال بدل می‌کند. در اینجا پیشنهادهای اصلی ما برای سفر جاده‌ای درجه یک به نقاط دورافتاده‌ی بلغارستان را می‌بینید.
با فرهنگ نوشیدنی در بلغارستان آشنا شوید ملت‌های کمی هستند که بتوانند از نظر تاریخ نوشیدنی سازی با بلغارستان رقابت کنند، چون عمر انگوری که در دره‌های حاصلخیز آن رشد می‌کند، به دوران ترکایان برمی‌گردد. دره‌ی رودخانه‌ی استروما در پایین کوه‌های ناهموار پیرین – یکی از پنج منطقه‌ی رسمی نوشیدنی انگور در بلغارستان – روستای کوچک مِلنیک را در خود جای داده است.

در موزه‌ی کوچک نوشیدنی ملنیک، با صنعت نوشیدنی سازی این منطقه آشنا شوید؛ نوشیدنی شناس های مطلع می‌خواهند نوشیدنی شیروکا مِلنیشکا لوزای قرمز قوی را امتحان کنند که زمانی نوشیدنی محبوب وینستون چرچیل بوده است. مرکز کوردوپولوف هاوس اطلاعاتی فوق‌العاده در مورد زندگی بازرگانان مرفه نوشیدنی بلغارستان در قرن 18 ام را به بازدیدکنندگان ارائه می‌کند. پنجره‌های شیشه‌ای منقش این خانه و سقف چوبی حجاری‌شده‌اش، صرف نظر از سرداب نوشیدنی پر پیچ و خم 200 متری آن با بشکه‌های بسیار بزرگ، شما را متحیر می‌کند.

گشت و گذار در شهرهای دورافتاده‌ی بلغارستان | قسمت اول

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد طعم نوشیدنی منطقه‌ی مِلنیک، حدوداً 7 کیلومتر به سمت جنوب بروید تا به نوشیدنی سازی ویلا مِلنیک برسید؛ در اینجا تورهای فردی و گروهی و امکان امتحان نوشیدنی وجود دارد. این فعالیت خانوادگی که انواع انگورهای بومی و بین‌المللی را در طیف آپلاز و بِرگول در هم می‌آمیزد، سنتی با قدمت یک قرن را ادامه می‌دهد و نمونه‌ی خوبی از رنسانس نوشیدنی سازی بلغارستان در دوران پساکمونیستی است.

در دامنه‌های کوه‌های بالکان بایستید و رزها را ببویید در دامنه‌های کوه‌های بالکان، دره‌ی رزها که نامی بامسماست – که در آن گل رُز داماسینا صورتی روشن با رایحه‌ی تند و گل رُزا سنتیفولیا، صورتی تیره با صد گلبرگ رشد می‌کنند – نماینده عنوان بلغارستان در پیشتازی تولید روغن رز در جهان است.

نقطه‌ی شروع گشت و گذار در این دره، شهر کازالنیک است که محل موزه‌ی بی‌نظیر رزها است. این موزه که اخیراً به ساختمان مدرن جدیدی توسعه یافته است، نمایشگاه‌هایی درباره تاریخ 300 ساله‌ی استخراج روغن رز در بلغارستان برگزار می‌کند؛ می‌توانید نمونه‌ی برخی از این رایحه‌های ارزشمند را امتحان کنید. زمان بازدید خود را به دقت انتخاب کنید؛ برداشت رز فقط یک ماه طول می‌کشد، یعنی از اواسط می تا اواسط ژوئن که کازانلاک بزرگ‌ترین جشن خود را در این فصل برگزار می‌کند.

گشت و گذار در شهرهای دورافتاده‌ی بلغارستان | قسمت اول

فستیوال رزها که یک قرن قدمت دارد، مسابقه‌ی ملکه‌ی رز و مربای رز دارد.

بهترین مکان برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تولید روغن رز، شرکت انیو بونچِف است؛ قدیمی‌ترین روارنا (کارخانه تقطیر روغن رز) همچنان در حال فعالیت بلغارستان که قدمتش به سال 1909 برمی‌گردد.

پس از تور آشنایی، با سوغاتی‌های اصیلی از موزه‌ی خانوادگی کوچک آن از خود پذیرایی کنید. برای تجربه‌ی عملی‌تر، عازم تسوتسووی هاوس در شهر کالوفر در همان نزدیکی شوید. تورهای دره‌ی رزها که نیکولای تسوتسوف، مالک یک مهمانخانه‌ی روستایی آن‌ها را اداره می‌کند، بسیار سرگرم‌کننده هستند و شامل برداشت رز در مزارع و کارگاه‌های مربای رز می‌شوند.

گشت و گذار در شهرهای دورافتاده‌ی بلغارستان | قسمت اول