درباره گوا؛ بندری زیبا در کرانه های اقیانوس هند

بندر گوا منطقه ای بسیار زیباست با سواحل شنی وسیع كه آرامش و زیبایی را به مسافران تقدیم می کند. طبیعت سبز مطلق با نخل های زیبا در سواحل و مراكز تفریحی ساحلی و امكانات گردشگری با هزینه ای مناسب، به محبوبیت این منطقه در بین گردشگران می افزاید.

تقریبا" در تمام سال آب و هوای گوا گرم و شرجی است و برای استفاده از دریا بسیار مناسب است.

دیدنیهای گوا به جز طبیعت زیبا ، گوا دارای جاذبه های دیدنی دیگری مثل كلیسای بوم ژیزوس، تندیس گاندی ، كلیسای جامع گوا، كلیسای سنت فرانسیس، سنت آگوستین ، بازار مارگو، كلیسای پتناجیم، بازار ماپوسا، بازار آنجونا ، كلیسای مارگو و كلیسای سنت آندرو و... نیز می باشد.

تور هند بدون گوا خالی از لطف است.

درباره گوا؛ بندری زیبا در کرانه های اقیانوس هند
درباره گوای قديم شهر گوای قدیم زمانی رقیب لیسبون پایتخت پرتغال به شمار می آمد که امروزه به عنوان میراث فرهنگی یونسكو ثبت شده است و كلیسای جامع این منطقه از بزرگترین كلیساهای آسیا می باشد.

درباره گوا؛ بندری زیبا در کرانه های اقیانوس هند
كليسای بوم ژيزوس كلیسای بوم ژیزوس در منطقه گوای كهنه بوسیله یك مرد پرتغالی که مبلغ مسیحیت بوده ساخته شده است و پیكر مومیایی این مبلغ اسپانیایی (زاویر مقدس) در یک تابوت شیشه ای روی طاق بلند این کلیسا مشاهده می شود.

نزدیك به 455 سال است كه پیكر این مبلغ مسیحی به وصیت خودش پس از مرگ در گوای كهنه به خاک سپرده شده است. مردم این منطقه معتقدند كه جسد او مومیایی نیست و به طور طبیعی حفظ شده است زیرا در مدت چهار ماهی كه قبل از انتقال جسدش از چین به گوا به خاك سپرده شده بود، پس از نبش قبر جسد او هیچ آسیبی ندیده بود.

هر ده سال یكبار پیکر فرانسیس زاویر مقدس را از طاق بیرون می آورند و بازدید كنندگان می توانند جسد او را از نزدیك ببینند.

درباره گوا؛ بندری زیبا در کرانه های اقیانوس هند
معبد ماهالاسا (خدای مونث) این معبد به خاطر زنگ بسیار بزرگی كه دارد مشهور است و این زنگ فقط در زمان شهادت شهود به صدا در می آید. روز یكشنبه روز مقدس معبد است و مراسم جالبی در این روز انجام می شود.

عده ای بر این معتقدند كه این معبد در ابتدا در نپال بوده و در طول حمله مغولها به گوا انتقال یافته است.

درباره گوا؛ بندری زیبا در کرانه های اقیانوس هند

كليساي مارگو (روح مقدس) این كلیسا در سال 1564 در وسط میدان قدیمی ساخته شده اما در سال 1571 تخریب و دوباره در سال 1645 از نو بنا شد.

یك ارگ لوله ای قدیمی و دكوراسیون داخلی زیبای این بنا شامل كریستال و گچبری از ویژگی های این كلیسا می باشد.

درباره گوا؛ بندری زیبا در کرانه های اقیانوس هند
حمل و نقل در گوا در شهرک های بزرگ گوا می توان دوچرخه کرایه کرد اما این دوچرخه ها معمولا دنده ندارند و فقط برای گردش در داخل شهرک مناسب هستند. اگر قصد داشته باشید از شهرکی به شهرک دیگر با دوچرخه رفت و آمد کنید در کالانگوت می توانید دوچرخه های مناسب دنده دار با کیفیت بهتر نیز کرایه کنید.

ون تاکسی گنجایش چهار نفر با بار را دارد و در کنار اکثر سواحل به راحتی در دسترس می باشد. هزینه مسیرهای مشخص معمولا ثابت است اما حتما" قبل از سوار شدن هزینه را با راننده طی کنید زیرا استفاده از تاکسی متر در این شهر زیاد رایج نیست و قیمتها معمولا" توافقی می باشد. گوا یکی از معدود مناطق هند است که کرایه موتورسیکلت یا اسکوتر در آنجا بسیار راحت و ارزان است و معمولا" توریست ها برای طی مسافت های کوتاه از این موتور سیکلت ها استفاده می کنند. قیمت کرایه موتور بسته به شهرک ها و فصل های مختلف فرق می کند اما در کل اسکوتر تقریبا ارزان است. معمولا" بیشتر بقالی ها بنزین را با قیمتی کمی بالاتر از پمپ بنزین در بطری های یک لیتری می فروشند بنابراین اصلا" نگران بنزین و پمپ بنزین نباشید. برای حرکت بین شهرک های گوای شمالی لزومی به استفاده از کلاه ایمنی نیست اما اگر می خواهید به ماپسا یا پانجیم بروید حتما هر دو سرنشین موتور باید کلاه ایمنی و گواهی نامه بین المللی موتور داشته باشند.

درباره گوا؛ بندری زیبا در کرانه های اقیانوس هند