درباره دهلی،آگرا،جیپور؛ اضلاع مثلث طلایی

اگر به هند سفر می کنید، بی‌شک از مناظر تاریخی و طبیعی آن، از کوه‌های پربرف هیمالیا گرفته تا بیابان های وسیع، جلگه ها و زمین های کشاورزی حاصلخیز، جنگل‌های بارانی و استوایی، تنوع قومی و فرهنگی این شرزمین شگفت زده خواهید شد. این سرزمین، با مساحت 3.3 میلیون کیلومتر مربع، هفتمین کشور بزرگ دنیاست و همچنین دومین کشور پرجمعیت دنیا بعد از چین است.
دهلی دهلی از اضلاع مثلث طلایی تور هند، پایتخت هندوستان می باشد که شهری شگفت انگیز با فرهنگ های گوناگون و جمعیتی بالغ بر هفده میلیون نفر می باشد.

فرهنگ و هنر هندوستان که نمایانگر تاریخ این کشور از بدو تاریخ بشر تا امروز است را میتوانیم در موزه هایی از قبیل موزه ملی، موزه مهاتما گاندی و موزه جواهر لعل نهروی این شهر مشاهده کنیم.

از دیگر دیدنیهای شهر دهلی مجموعه‌های تفریحی آن نظیر مجموعه پادشاهی آرزوها که با نمایش ها و وسایل مکانیکی، فرهنگ و تارخ هندوستان را به معرض نمایش می گذارند می توان نام برد.

قلعه سرخ یکی از معروفترین بناهای دهلی می باشد که توسط مغولان برای محافظت ساخته شده است و به دلیل زیبایی شگفت انگیزش بازدیدکنندگان فراوانی دارد.

بزرگترین مسجد هند مسجد جامع دهلی است که با معماری زیبای خود بیننده را محصور میکند و از جاذبه های دیگر دهلی به حساب می آید.

دروازه هند یادبودی زیباست با ارتفاع ۴۵ مترکه برای بزرگداشت حدود ۷۰۰۰۰ نفر سرباز جان باخته از جنگ جهانی اول ساخته شده و بسیار زیبا و دیدنی است.

مناره قطب مربوط به قرون وسطا که بلندترین مناره دنیا به شما می رود و با کنده کاری های ظریف و نقش آیاتی از قرآن از زیبایی های دیگر این شهر است.

غذاهای تند و خوشمزه ی هندی ، مراکز خرید دهلی و همچنین تفریحات شبانه مثل لذت بردن از موسیقی کلاسیک و فیلم ها و... را هم می توانید در این سفر حیرت انگیز تجربه کنید.

درباره دهلی،آگرا،جیپور؛ اضلاع مثلث طلایی

آگرا شهر آگرا در ایالت اوتار پرادش بعنوان سومین شهر بزرگ در کنار رودخانه یامونا قرار دارد و ۲۰۰ کیلومتر با دهلی فاصله دارد .

درباره دهلی،آگرا،جیپور؛ اضلاع مثلث طلایی
تاج محل بنای تاج محل از پر طرفدارترین اماکن گردشگری هند است و در واقع آرامگاه ملکه ممتاز همسر ایرانی شاه جهان میباشد و همچنین در ساخت این بنا معماران زیادی از ایران حضور داشته اند.

مسجد مطیع، مسجد جامع ، پنج محل ، بلند دروازه ، سیکاندرا و ... از دیگر بناهای گردشگری شهر آگرا هستند.

درباره دهلی،آگرا،جیپور؛ اضلاع مثلث طلایی
ایالت راجستان و مرکز آن جیپور راجستان رنگ واقعی فرهنگ و تاریخ هند است. در این ایالت شاهانه، شن‌های طلایی بیابان در زیر اشعه‌ی خورشید هنگام طلوع و غروب می‌درخشد که انعکاس‌ دهنده‌ی گذشته‌ی طلایی ایالت راجستان، قلعه‌ها و کاخ‌ها، بیابان بی‌انتها، قصرهای بزرگ، دریاچه‌های شگفت‌آور، ایستگاه‌های کوهستانی زیبا، بازارهای رنگارنگ، جنگل‌های پراکنده، حیوانات وحشی و پرندگان کمیاب است.

درباره دهلی،آگرا،جیپور؛ اضلاع مثلث طلایی