راهنمای سفر در هند

اگر به هند سفر کنید، بی‌شک از مناظر آن، از کوه‌های پربرف گرفته تا بیابان، جلگه، جنگل‌های استوایی، تپه و فلات، شگفت زده می‌شوید.
وسعت و جمعیت کشور هند اگر به هند سفر می کنید و خریدار تور هند هستید بدانید این کشور، با مساحت 3.3 میلیون کیلومتر مربع، هفتمین کشور بزرگ دنیاست. هند از 28 ایالت و 7 ایالت مستقل تشکیل شده است. همچنین هند، دومین کشور پرجمعیت دنیا بعد از چین است. جمعیت آن، نزدیک به 1.210 میلیون نفر (طبق سرشماری سال 2011) است. حدود 16 درصد جمعیت دنیا، در هند زندگی می‌کند. با این حال، این کشور از لحاظ وسعت، فقط 2.42 درصد کل مساحت دنیا را اشغال کرده است.

راهنمای سفر در هند
فرهنگ مردم هند فرهنگ هند، از کهن‌‌‌‌‌ترین فرهنگ‌های دنیاست. تمدن در هند، از حدود 4.500 سال پیش آغاز شد. بسیاری از منابع آن را "سا پراتاما سانسکراتی ویشوا وارا" – نخستین و برترین فرهنگ دنیا، طبق اعلام سازمان جهانی گایاتری پریوار (AWGP) می‌دانند.

راهنمای سفر در هند
معماری و هنر برجسته در هند مشهورترین نمونه‌ی معماری هند، عمارت تاج محل است که به دست امپراتور گورکانی، شاه جهان، به احترام همسر سومش ممتاز محل ساخته شد. این عمارت، ترکیبی از عناصر معماری اسلامی، ایرانی، ترکی عثمانی و هندی است. هند همچنین، معابد باستانی زیادی دارد.

راهنمای سفر در هند
دین و مذهب مردم هند بدون آشنایی با باورها و مناسک مذهبی که تأثیر زیادی بر زندگی شخصی اکثر هندیان و زندگی هر روزه‌ی مردمش دارد، شناخت هند غیرممکن است. مذاهب هندی، ریشه‌های عمیق تاریخی دارند که هندیان امروز بازیابی‌شان کرده‌اند. فرهنگ باستانی آسیای جنوبی که دستکم 4.500 سال قدمت دارد، عمدتاً به شکل متون مذهبی به کشور هند راه یافته است. میراث هنری و آثار متفکران و فیلسوفان، همواره تا حد زیادی مدیون اندیشه‌‌ها و نمادهای مذهبی بوده‌اند.

راهنمای سفر در هند
آب و هوای متنوع کشور هند کشور هند، از تنوع اقلیمی برخوردار است که شامل اقلیم گرمسیری در جنوب و هوای معتدل و کوهستانی در شمال هیمالیا می‌شود. در مناطق مرتفع، بارش مداوم برف صورت می‌گیرد. کوه هیمالیا و صحرای تار، تأثیر فراوانی بر اقلیم این کشور دارند. کوه هیمالیا، همچون سدی در برابر بادهای سرد پایین رو که از سمت آسیای مرکزی می‌وزند، ایستاده است. مدار رأس السرطان، با گذر از وسط این کشور، اقلیم آن را گرمسیری‌‌‌‌‌تر می‌کند. هند، کشور گرمسیری بزرگی است که به خاطر ویژگی‌های اقلیمی متنوع خود معروف است.

راهنمای سفر در هند
جاذبه های دیدنی و گردشگری یکی از کشورهای قاره آسیا که برای همه نوع سلیقه‌ای جاذبه‌های خاصی دارد هند است.

از لحاظ تاریخ ،طبیعت بکر و همچنین بالیوود سینمای معروف هند جذابیت زیادی برای همه دارد.

یکی از جاذبه‌های گردشگری هند معبد تک سنگ می‌باشد. این معبد معبدی مقدس است که در یک پرتگاه به ارتفاع ۳۰۰۰ فوت ساخته شده.

گوا یکی از شهرهای بسیار زیبای هندوستان به شمار می‌رود که بهترین حالت بازدید از این محل با موتور سیکلت و اسکوتر می‌باشد.

راهنمای سفر در هند

معبدی به نام میناکشی در جنوب هند یعنی در ایالت نادو قرار دارد که این معبد نیز یکی از عجایب هند به شمار می‌رود و این معبد از ۳۳ هزار مجسمه‌ی سنگی از مجسمه‌ی خدایان هندوستان و حیوانات ساخته شده.

جین دینی نام امارتی است که انسان‌ها و تمام موجودات را به صلح طلبی دعوت می‌کند.

اگر به گل و گیاه علاقه داشته باشید می‌توانید در هندوستان از بزرگ‌ترین باغ گل زرد لذت کافی را ببرید.

یک مجموعه‌ی تفریحی بی‌نظیر به نام دریاچه اوتی در کنار شهر اوتی قرار گرفته که می‌توانید در آنجا باقیمتی مناسب به قایق رانی بپردازید و از گشت و گزار در این دریاچه‌ی زیبا لذت ببرید.

قله‌ی دلفین قله‌ای مرتفع در شهر اوتی است که در واقع بلندترین نقطه شهر اوتی محسوب می‌شود و مشرف به تمام شهر اوتی می‌باشد.

یکی از جاذبه‌های بنام و زیبای هند آرامگاه تاج محل است که در شهر اگرا واقع شده و با شهر دهلی نو که پایتخت هندوستان است ۲۰۰ کیلومتر فاصله دارد.

راهنمای سفر در هند