جاذبه های گردشگری وارنا | بخش اول

شهر زیبا و ساحلی وارنا با دارا بودن طبیعت ساحلی بی نقص و جاذبه های تاریخی مثال زدنی، نظر هر گردشگری را به خود حلب می نماید. هتل های لوکس و دیدنی در این شهر، امکان اقامتی به یاد ماندنی برای گردشگران را فراهم کرده است.
پارک پریمورسکی این فضای سبز جذاب و بزرگ که مشرف به بخش‌هایی از دریا تا حدود 8 کیلومتر است، در سال 1878 بنا شد و گفته می‌شود که بزرگ‌ترین پارک در نوع خود در اروپا است. اینجا پر از خانواده‌های در حال تفرج و بانوان پیری است که در تابستان تور می‌بافند و همیشه اتفاقی در حال جریان است.

کمی جلوتر در پارک، آکواریوم قرار گرفته است. در ساختمان آبی روشن آرت دکو، مکانی ازمدافتاده با مخازن و حوض‌هایی قرار دارد که پر از ساکنان اعماق دریای سیاه هستند. هیچ نوع برچسب اطلاعات به زبان انگلیسی وجود ندارد.

در بخش شمالی، پارک-باغ‌وحش کوچکی قرار دارد که میمون، شتر، کانگورو و قوهای سیاه دارد. در حدود 200 متری شمال، تراریوم وارنا قرار دارد که مجموعه‌ای از خزندگان غیرعادی را در خود دارد، از جمله مار، عنکبوت و عقرب.

جاذبه های گردشگری وارنا | بخش اول
ساحل زیبای وارنا کمی که از پارک پریمورسکی دور شوید به ساحل شنی ط.لانی شهر می‌رسید که بین حمام‌آفتاب‌گیران، قایق‌رانان و بازیکنان والیبال ساحلی بسیار محبوب است. چند حوضچه‌ی کوچک معدنی در فضای آزاد نیز وجود دارند.

در امتداد ساحل یک مسیر ساحلی طولانی نیز وجود دارد که نام رسمی آن خیابان گئورگی گئورگیِف (Georgi Georgiev) است اما عموما به آن خیابات پلاژنا یا خیابان کرابریژنا (Krabrezhna) گفته می‌شود که همین نامی است که ما در اینجا استفاده می‌کنیم. در تابستان، اینجا مرکز زندگی شبانه‌ی وارنا است که کلوپ‌ها، بارها و رستوران‌ها در دو سمت آن فراوانند.

جاذبه های گردشگری وارنا | بخش اول
موزه‌ی باستان‌شناسی بلغارستان در وارنا نمایشگاه‌های این موزه‌ی وسیع که بهترین نوع خود در بلغارستان است، شامل النگو، گردن‌بند و گوشواره‌های 6500 ساله‌ای می‌شود که گفته می‌شود قدیمی‌ترین طلای کارشده در جهان هستند. ابزار جراحی رومی، سنگ‌قبرها به سبک باستان مآبانه و خرده‌ریزهای مهم دیگر را نیز می‌یابید، ازجمله پلوحی مرمرین که نام فارغ‌التحصیلان مدرسه‌ی آن شهر در 221 بعد از میلاد را به زبان یونانی فهرست کرده است.

جاذبه های گردشگری وارنا | بخش اول
موزه‌ی ملی نیروی دریایی بلغارستان در وارنا موزه‌ی ملی نیروی دریایی میزبان چند گالری از کشتی‌ها و یونیفرم‌های مدل است. لنگرها، توپخانه و هلیکوپترها را می‌توان در بخش پشتی دید که به آرامی در حال زنگ‌زدن هستند، در حالی که کشتی جنگی قابل احترام دروزکی (Druzki) که یک رزمناو ترک را طی جنگ اول بالکان در سال 1912 با اژدر نابود کرد، در بیرون از اینجا روی قطعه‌ای سیمانی جای گرفته است.

جاذبه های گردشگری وارنا | بخش اول
آکواریوم وارنا در پارک که پیش بروید به آکواریوم می‌رسید. در ساختمان آبی روشن آرت دکو، مکانی از مدافتاده با مخازن و حوض‌هایی قرار دارد که پر از اسب دریایی، پیرانا و مارماهی کانگر و همچنین برخی از ساکنان اعماق دریای سیاه هستند. مجموعه‌ای از گوش‌ماهی‌ها نیز وجود دارد اما هیچ نوع برچسب اطلاعات به زبان انگلیسی در این مکان وجود ندارد.

جاذبه های گردشگری وارنا | بخش اول