چشیدن طعم های به قدمت تاریخ در ارمنستان

بهترین غذاهای ارمنستان

غذاهای ارمنی مثال کاملی از، چگونگی تاثیر گذاری تاریخ یک سرزمین بر سنت های آشپزی آن است. غذاهای ارمنستان به شایستگی تاریخ 2000 ساله غنی ارمنستان را بیان می کند. با ندای ارژنگ همراه باشید تا در ادامه به معرفی این غذاهای معروف بپردازیم.

1. مانته (غذای ملی ارمنستان) این غذا با گوشت گوسفند یا گوشت گاو چرخ شده تهیه می شود و با سس سیر و ماست سرو می شود.

چشیدن طعم های به قدمت تاریخ در ارمنستان
2. کباب لولا ارمنستان، یک کباب قابل اعتماد گوشت این کباب راسته گوسفند است که در پیاز، تخم مرغ، رب گوجه فرنگی، فلفل قرمز، فلفل سیاه و نعناع خوابانده می شود. این کباب با جعفری پاشیده شده روی آن همراه با برنج سرو می شود. با خوردن این غذا شما می توانید طعمی بسیار جذاب را تجربه کنید.

چشیدن طعم های به قدمت تاریخ در ارمنستان
3. چی کوفته این غذا از غذاها سنتی ارمنستان می باشد، در چی کوفته از گوشت تازه گاو به همراه بلغور، پودر زیره، فلفل قرمز، گوجه فرنگی و نمک دریا استفاده می شود. چی کوفته غذایی تند است که به همراه لیمو و روغن زیتون سرو می شود و طعمی خاطر انگیز و فراموش نشدنی را با خوردن این غذا تجربه خواهید کرد.
4. حریصا (فرنی عید پاک) حریصا یکی از خوشمزه ترین و سالم ترین غذاهایی است که می توان در ارمنستان میل کرد. غذای نمادین جشن عید پاک در ارمنستان حریصا می باشد که نماد مبارزه با فقر و تهی دستی در این جشن است. حریصا با گوشت مرغ یا گاو یا گوسفند به همراه بلغور آماده می شود.

چشیدن طعم های به قدمت تاریخ در ارمنستان
5. باستورما (Basturma)، اشتها آور ارمنی باستورما با گوشت خشک شده چاشنی زده گاو به همراه ادویه جات و ترشی جاتی از قبیل زیره سبز، سیر، فلفل قرمز و فلفل سیاه تهیه می شود. این غذا بیشتر در مهمانی ها سرو می شود.
6. فلفل شکم پر (غذای اصلی و سنتی ارمنستان) فلفل شکم پر یک غذایی بسیار خوشمزه و زیبا ارمنی است که ظاهر زیبای آن ممکن است اشتها شما را چندین برابر کند. این غذا با برنج، فلفل و هویچ پیچیده شده در رول کلم و گاهی با گوشت در داخل فلفل دلمه تهیه می شود و همراه با خامه گرم سرو می شود.
7. لاهماگون ( Lahmacun )، پیتزا ارمنستانی لاهماگون که به عنوان پیتزا ارمنستانی معروف است، غذایی خوشمزه که در تمام رستوران ها یا کافه های ارمنستان سرو می شود. این غذا از آرد ذرت مکزیکی، جعفری، زیره سبز و گوشت تهیه می شود.

چشیدن طعم های به قدمت تاریخ در ارمنستان