معابد تاریخی بالی

اماکن دیدنی، گنجینه های تاریخی و فرهنگی، معابد متعدد، مناظر بکر و چشم اندازهای طبیعی؛ بالی را به جزیره ای جادویی و زیبا تبدیل کرده است. در این مقاله به بررسی و معرفی معابد تاریخی که باعث محبوبیت زیاد بالی در بین گردشگران شده است می پردازیم.

معبد Tanah Lot

معبد Tanah Lot یکی از مهم ترین نقاط دیدنی بالی به حساب می آید. این معبد به دلیل واقع شدن در وسط دریا بسیار دیدنی است، تماشای منظره غروب آفتاب که گویی خورشید همانند بنده ای به معبد تعظیم می کند، توجه گردشگران بسیاری را به خود جلب کرده است. معبد متعلق به پیروان مذهب هندو می باشد و در روستای Beraban در 20 کیلومتری شمال غرب کوتا (Kuta) واقع شده است. در اطراف این معبد یک پارک، رستوران و مغازه های زیادی وجود دارد. بازدید از معبد Tanah Lot در اکثر تورهای بالی گنجانده شده است.

معابد تاریخی بالی

معبد Uluwatu

معبد Uluwatu که به نام Pura Luhur Uluwatu نیز معروف است، به عنوان یکی از مهم ترین معابد بالی و ستون معنوی این جزیره به حساب می آید. معبد Uluwatu بر روی صخره ای بزرگ ساخته شده است که 70 متر بالاتر از سطح دریا می باشد. این معبد در سواحل جنوب غربی واقع شده است. منظره مشرف به اقیانوس هند بر زیبایی های این معبد افزوده است. معماری زیبا، مجسمه های تاریخی و مقدس موجود در معبد و اجرای برنامه ی رقص Kecak از دیگر عوامل علاقه مندی گردشگران برای دیدن معبد Uluwatu است.

معابد تاریخی بالی

مجموعه معابد Besakih

این مجموعه به مادر معابد بالی معروف است. مجموعه معابد Besakih با قدمتی 1000 ساله بر خلاف اکثر معابد این جزیره که در سواحل ساخته شده در ارتفاع 1000 متری در دامنه جنوب غربی کوه آگونگ ساخته شده است. این مجموعه منحصر به فرد و هنری شامل 86 معبد است که مهم ترین معبد این مجموعه Pura Penataran نام دارد. مجموعه معابد Besakih بزرگترین و مقدس ترین مکان مذهبی در جزیره بالی است که توسط تپه های سر سبز، مزارع برنج احاطه شده است و یکی از دیدنی ترین و مهم ترین جاذبه های گردشگری بالی می باشد.

معابد تاریخی بالی