مساجد زیبا و دیدنی دبی

مساجد مدرن و باشکوه دبی که تعدادشان کم هم نیست امورزه از جاذبه های گردشگری اصلی دبی محسوب می شوند. برخی از این مساجد مانند مسجد جمیرا و مسجد بزرگ شیخ زائد تحسین هر بازدیدکننده ای را بر می انگیزد.
مسجد جمیرا - دبی بسیاری از افراد مسجد جمیرا را زیباترین مساجد دبی تلقی می‌کنند. مسجد جمیرا که کپی دقیق مسجد الازهر مصر است که هشت برابر از آن بزرگ‌تر است، نمونه‌ی خوبی از معماری اسلامی است. این بنای سنگی طی شکل سنتی فاطمیان با دو مناره ساخته شده است که ساختمان سنگی آن جزییات ظریفی را در خود دارد. به طور خاص هنگام غروب و وقتی که با نورافکن روشن می‌شود، جذاب است. مرکز درک فرهنگی شیخ محمد بن رشید، تورهای دارای راهنمای مسجد را سامان می‌دهد که جهت تقویت درک بهتر باور مسلمانان طراحی شده‌اند. تورها به استثنای جمعه‌ها، ساعت 10:00 آغاز می‌شوند.

مساجد زیبا و دیدنی دبی
مسجد بدیه - دبی بدیه که قدیمی‌ترین مسجد در امارات متحده عربی است، بنای تاریخی مهمی محسوب می‌شود که در امیرنشین فجیره قرار دارد. این ساختمان خشتی علیرغم اندازه‌ی معمولیش، به شکلی زیبا با الگوهای محور تهویه اصیل موجود در دیوارهای خود طراحی شده است که هنوز هم دیده می‌شوند. کل محوطه، بنایی باستان‌شناسی است که دست‌ساخته‌های فلزی و سفالی متعددی از آنجا کشف شده است.

مساجد زیبا و دیدنی دبی
مسجد بزرگ دبی مسجد جامع دبی به داشتن بلندترین مناره‌ی دبی مباهات می‌کند و مکانی برجسته و مهم برای عبادت است. غیرمسلمانان اجازه‌ی ورود ندارند اما می‌توانند از سر در فوق‌العاده‌ی آن عکس بگیرند که دیوارهای شنی رنگ و 45 گنبد کوچک دارد.

آدرس: بر دبی

مساجد زیبا و دیدنی دبی
مسجد بسطاکیه - دبی مسجد بسطاکیه ممکن است بزرگ‌ترین با پرزرق و برق‌ترین مسجد در امارات متحده عربی نباشد اما حتماً یکی از فتوژنیک‌ترین آن‌هاست. این مسجد کوچک دوست‌داشتنی، تزیینات مشبک بدیعی دارد که سر در فوق‌العاده سپیدی، آن را زیباتر هم کرده است. در این نزدیکی می‌توانید آخرین بقایای دیوارهای شهر دبی را ببینید که در اواسط قرن نوزدهم از سنگ گچ و مرجان ساخته شد.

مساجد زیبا و دیدنی دبی
مسجد بزرگ شیخ زائد - دبی مسجد بزرگ شیخ زائد یک مسجد مدرن عظیم با زیبایی بی‌نظیر است. این مسجد با کنترل طراحی معاصر پرزرق و برق و مهارت صنعتگری قدیمی، آمیزه‌ی هماهنگ مدرن و قدیمی است. با استفاده‌ی فراوان از طلا، کار موزاییک و شیشه، مرمر در قطعات غول‌آسا و سنگ به شدت سفید که زیر آسمان آبی امارات، تضادی فوق‌العاده ایجاد می‌کند، هرکسی را که واردش می‌شود، حیرت‌زده می‌کند.

مساجد زیبا و دیدنی دبی