بازید از مجسمه آزادی در اروپا

اگر چه بیشتر مردم فکر می کنند مجسمه آزادی فقط در آمریکا وجود دارد اما می توان نظیر آن را در جزیره Île aux Cygnes هم مشاهده کرد

مجسمه آزادی از جاذبه های گردشگری پاریس

این مجسمه ی باشکوه یکی از جاذبه های گردشگری پاریس می باشد و همواره در تور فرانسه مورد توجه گردشگران فراوانی قرار می گیرد.

بازید از مجسمه آزادی در اروپا

ایده مجسمه آزادی

مجسمه آزادی در فرانسه را از روی پل میرابو یا کنار برج ایفل می توان به راحتی مشاهده کرد. در واقع ایده مجسمه آزادی توسط فرانسوی ها طراحی شده بود، فرانسوی ها مجسمه آزادی در جزیره Île aux Cygnes را به نام د لا لیبرته می شناسند و در واقع این مجسمه نماد رابطه خوب بین فرانسه و آمریکا می باشد. مجسمه آزادی توسط مجسمه ساز معروف فرانسوی فردریک آگوست بارتولدی با الهام از شخصیت نجیب زاده ای به نام ادوارد رنه د لابولایه ساخته شده است. با ورود این مجسمه ساز فرانسوی به آمریکا در سال 1871 مجسمه آزادی به پیشنهاد او در ورودی بندر نیویورک ساخته شد و با برگشت فردریک آگوست بارتولدی به فرانسه در سال 1884 به پیشنهاد او مجسمه آزادی دیگری در فرانسه (شهر پاریس) ساخته شد.

مجسمه های آزادی

مجسمه آزادی را در باغ لوکزامبورگ و موزه اورسی پاریس نیز می توان یافت و اما مجسمه آزادی اصلی که در فرانسه به عنوان د لا لیبرته شناخته می شود در جزیره Île aux Cygnes در نزدیکی پل د جرنله در سال 1889ساخته شده است. جنس مجسمه آزادی پاریس از برنز می باشد و در ابتدا به گونه ای ساخته شد که صورت مجسمه به سمت شرق قرار گرفته بود ولی در سال 1937 در زمان برگزاری نمایشگاه جهانی صورت مجسمه را 180 درجه به سمت غرب برگرداندند.

بازید از مجسمه آزادی در اروپا

مجسمه آزادی اصلی

اگرچه چند مجسمه آزادی در پاریس موجود است ولی برای دیدن مجسمه آزادی اصلی باید به جزیره کوچک Île aux Cygnes که در میان رودخانه سن وجود دارد بروید.