غار کونگور مروارید اورال روسیه

غار بسیار زیبای کونگور در پرم روسیه و در حاشیه رودخانه سیلوا واقع شده است و به عنوان غار یخی کونگور معروف می باشد. این غار یخی را عنوان پادشاه زیبا استالاگمیت ها را از آن خود کرده است، در این غار می توان ترکیبی رویایی از سنگ و یخ را مشاهده کرد و برای مدت ها تجربه دیدن غار کونگور را نمی توان فراموش کرد. غار یخی کونگور یک شگفتی زیبا از طبیعت است و در روسیه با توجه به تاریخ غنی و جاذبه های متنوع در نوع خود منحصر به فرد است.
غار یخی کونگور را می توان به عنوان مروارید اورال و محبوب ترین و جذابترین جاذبه توریستی در تور روسیه و منطقه اورال دانست.

غار کونگور مروارید اورال روسیه

مشخصات غار یخی کونگور

طول غار یخی کونگور 5700 متر می باشد که فقط 1500 متر از این غار به امکانات مختلف مجهز شده است و برای بازدیدکنندگان قابل رویت می باشد ولی همچنان این غار در حال گسترش می باشد. غار یخی کونگور که غاری زیر زمینی محسوب می شود، 48 غار کوچک زیبا را در دل خود جای داده است همچنین در این غار 60 دریاچه کوچک دیده می شود. دمای هوا در این غار نزدیک به 0 درجه سانتیگراد است و کمترین دما را می توان در غار های ابتدایی تجربه کرد. دمای غار در همه ی فصول سال در حدود دمای انجماد می باشد به طوری که در فصول گرم سال از 2- تا 3- درجه سانتیگراد تجاوز نمی کند و در فصول سرد سال زیر 20- درجه سانتیگراد می باشد. بنا بر نظر کارشناسان سن غار یخی کونگور 10 تا 12 هزار سال است.

غار کونگور مروارید اورال روسیه

زیبایی های غار یخی کونگور

غار های کوچک و زیبا در دل غار یخی کونگور با اسامی مختلف نام گذاری شده است. غار "Geographers" با حجم 50 هزار متر مکعب بزرگترین غار در این مجموعه می باشد و زیباترین غار در این مجموعه غار " The Brilliant" با کریستال های زیبا و سوزنی شکل می باشد. دریاچه غار یخی کونگور به دلیل آب شفاف و زلال زیبایی خاصی به غار داده است. این دریاچه به رودخانه سیلوا متصل است و هرگاه سطح آب رودخانه بالا باشد این دریاچه پر از آب می باشد. عمق این دریاچه 3 متر و حجم آن 1300 متر مکعب است. بهترین زمان برای دیدن غار یخی کونگور انتهای فصل زمستان می باشد زیرا در این زمان از سال کریستال های یخی به صورت کامل در نقاط مختلف غار به زیبایی خیره کننده ای تشکیل شده است.