طبیعت گرجستان: بهشتی که هر گردشگر باید آن را ببیند

گرجستان کشوری با دره های شگفت انگیز، رودخانه های خروشان و کوه های ناهموار است که در منطقه قفقاز هم چون نگینی می درخشد. طبیعت بکر و زیبایی این کشور شرایط مناسبی را برای پیاده روی، کوه نوردی و گذراندن اوقات خوش گردشگران فراهم کرده است.
کوه های سر به فلک کشیده منطقه قفقاز که بین دو شهر تفلیس و باتومی گرجستان واقع شده است مناظر شگفت انگیزی را به وجود آورده اند که می توان به عنوان منطقه ای بکر برای یک کوه نوردی هیجان انگیز در سفر به گرجستان مد نظر قرار داد.

طبیعت گرجستان: بهشتی که هر گردشگر باید آن را ببیند

پارک ملی توشتی

پارک ملی توشتی (Tusheti National Park) که در شمال شرق گرجستان در فاصله 205 کیلومتری شهر تفلیس واقع شده است، منطقه ای است که اگر یک بار ببینید دیگر زیبایی آن را فراموش نخواهید کرد. طبیعت بکر و دست نخورده این پارک مهم ترین دلیل برای جذب گردشگر به این منطقه است.

طبیعت گرجستان: بهشتی که هر گردشگر باید آن را ببیند

قلعه گونیو، افسانه ی آرگونات ها

قلعه گونیو قدیمی ترین قلعه گرجستان است که در زمینی به مساحت 4 هکتار در روستای گونیو در 15 کیلومتری شهر باتومی واقع شده است. قدمت این قلعه به قبل از میلاد مسیح بر می گردد. تاریخ شناسان بر اساس لایه های باستان شناسی موجود در این قلعه قدمت آن را به قرن شانزدهم یا هفدهم قبل از میلاد تخمین زده اند، اما امروزه معماری موجود در قلعه گونیو مربوط به 2000 سال پیش است.

قلعه گونیو منشا اسطوره ها و افسانه های فراوانی است که افسانه آرگونات ها اولین آن می باشد، در برهه ای از تاریخ این قلعه کمپ سربازان و فرماندهان رومی بوده است هم چنین مقبره دوازدهمین شاگرد عیسی مسیح در این قلعه واقع شده است. طول دیوار های قلعه 700 متر با 5 متر ارتفاع می باشد، این قلعه دارای 22 برج به ارتفاع 7 متر بوده است که امروزه 18 برج از قلعه گونیو سالم می باشد. قلعه گونیو 4 ورودی داشته است که تنها ورودی غربی آن تا به امروز سالم مانده است.

طبیعت گرجستان: بهشتی که هر گردشگر باید آن را ببیند

غار پرومته، تجربه ای طلایی برای سفر به دل کوه

غار پرومته گرجستان در فاصله 240 کیلومتری غرب تفلیس، نزدیک شهر کوتائیسی واقع شده است. غار پرومته با طول 16 کیلومتر بزرگترین غار گرجستان است، این غار به دلیل زیبایی فروان یکی از غارهای بسیار معروف اروپا می باشد.

غار پرومته در سال 1984 کشف و به عنوان منطقه ی بکر گردشگری در تور گرجستان معروف شد. این غار به دلیل ساختار سنگی شبیه به پشم اش و طلایی رنگ بودن پشم هایش به غار پشم طلایی شهرت دارد.

غار پرومته دارای نظام شگفت انگیزی از استالاکتیت ها، استالاگمیت ها، آبشارهای سنگی، دریاچه ها و رودخانه های زیرزمینی می باشد. دریاچه های این غار به قدری بزرگ است که می توان برای دیدن غار از قایق های موجود در روی دریاچه استفاده کرد.

طبیعت گرجستان: بهشتی که هر گردشگر باید آن را ببیند