ریلا، الماس پنهان بلغارستان

کشور بلغارستان را می توان یکی از ارزان ترین و مناسب ترین کشور های اروپایی برای سفر قلمداد کرد. آثار تاریخی متنوع به همراه سواحل توریستی و زیبای موجود در این کشور، جذابیت تور بلغارستان را برای گردشگران چندین برابر کرده است.
صومعه ریلا یکی از معروف ترین سایت های گردشگری در تور بلغارستان است که در ادامه به معرفی این مکان زیبا می پردازیم.

صومعه ریلا مکانی آرامش بخش، چشم نواز و بسیار معروف در بلغارستان می باشد و به دلیل فتوژنیک بودن آن، سالانه خصوصا در فصل تابستان مورد توجه گردشگران بسیاری قرار می گیرد.

نام این صومعه St. Ivan Rilski می باشد که به عنوان صومعه ریلا شناخته می شود. در ادامه حقایقی در مورد این صومعه برای شما بیان می کنیم تا صومعه زیبا را بیشتر بشناسید:

ریلا، الماس پنهان بلغارستان
1. صومعه ریلا در ارتفاع 1147 متر از سطح زمین در بلند ترین کوه بلغارستان یعنی کوه ریلا (با ارتفاع 2925) واقع شده است.
2. این صومعه به عنوان یکی از 9 اثر تاریخی بلغارستان در سال 1983 به عنوان یک اثر جهانی به ثبت رسیده است.

ریلا، الماس پنهان بلغارستان
3. صومعه ریلا یکی از اصلی ترین و کلیدی ترین سایت های گردشگری تور بلغارستان است به طوری که سال 2008 نزدیک به 90000 گردشگر از این مجموعه دیدن کرده اند و سالانه بر تعداد بازدید کنندگان این مکان افزوده می شود.
4. این صومعه در قرن دهم میلادی توسط سنت ایوان ریلا تاسیس شده است. سنت ایوان ریلا فردی به دور از مادیات بود که در غار زندگی می کرد و این صومعه به کمک دانشجویانی که نزد او برای کسب علم می آمدند ساخته شده است.
5. نقش صومعه ریلا بر روی اسکناس های 1 لوایی بلغارستان در سال 1999 به چاپ رسید.

ریلا، الماس پنهان بلغارستان
6. صومعه ریلا نقش بسیار بزرگ و تاثیر گذاری در زمان حکومت عثمانی برای حفظ فرهنگ بلغاری ایفا کرده است.
7. صومعه ریلا به عنوان پناهگاهی امن برای انقلابیون بلغار نظیر Gotse Delchev، Peyo Yavorov، Vasil Levski بوده است.
8. کلیسا این مجموعه دارای 5 گنبد، 3 محراب و 2 عبادتگاه می باشد. نماد طلایی موجود در کلیسا و حکاکی های روی چوب از زیباترین دیدنی های این کلیسا می باشد.

ریلا، الماس پنهان بلغارستان
9. کتابخانه بسیار غنی و قدیمی صومعه ریلا که حدود 250 نسخه دست نویس و بیش از 9000 نسخه چاپی قدیمی در آن نگه داری می شود از مهم ترین نقاط صومعه ریلا می باشد.