پنزا، شهر آفرینش افسانه ها

در 600 کیلومتری مسکو پایتخت روسیه شهری به نام پنزا قرار دارد که پارک معروف آن (Legend park) به خاطر مجسمه سازی اش به مرکز هنر معاصر روسیه تبدیل شده است.

لگند پارک Legend park

(Legend park) یکی از بزرگترین فضاهای باز برای ساخت مجسمه در روسیه می باشد که دیدار آن در تور روسیه خالی از لطف نیست. در طول سالهای گذشته هنرمندان مجسمه ساز زیادی از سراسر دنیا به (Legend park) آمده اند تا چشم اندازهای بکر و روستایی این منطقه را به یک مرکز هنر معاصر تبدیل کنند.

پنزا، شهر آفرینش افسانه ها

(Legend park) در 20 کیلومتری شهر پنزا روسیه قرار دارد که هر ساله میزبان مجسمه سازان فراوانی از 69 کشور جهان می باشد تا با دستان هنرمندشان مجسمه هایی از شخصیت های افسانه ای، حیوانات، مردم و اشکال هندسی مختلف را در فضای زیبای این پارک خلق کنند. در خلق مجسمه های این پارک بیشتر از آهن و سنگ مرمر استفاده شده است و مجسمه ی اسب بالدار (Pegasus)، زرافه های آهنی و زن مرمری از زیباترین مجسمه های موجود در این پارک هستند.

پنزا، شهر آفرینش افسانه ها

Mars Center، مرکز هنرهای مدرن مسکو

Mars Center در سال 1988 در شهر مسکو تاسیس شد و یکی از قدیمی ترین مرکز هنرهای معاصر شهر مسکو می باشد. Mars Center اولین مرکز خصوصی توسعه و ترویج هنرهای معاصر روسیه می باشد، در این مرکز بیش از 3000 اثر از هنرمندان روسی نگه داری می شود که بیشتر این آثار متعلق به نیمه اول قرن 20 می باشد.

Mars Center را می توان مرکز تلفیق تکنولوژی و هنر قلمداد کرد، همچنین Mars Center محلی است که آثار هنری آن نشان دهنده تمام احساسات انسانی است. تمام آثار موجود در این مرکز با استفاده از تکنولوژی محیطی جالب و غیرمعمول برای علاقه مندان به هنر پدید آمده است. این مرکز در نزدیکی ایستگاه مترو Tsvetnoy Bulvar واقع شده است و درب های آن همه روزه به جز دوشنبه ها از ساعت 12 تا 22 به روی علاقه مندان باز است.

پنزا، شهر آفرینش افسانه ها