سواحل سحر آمیز گرجستان

ساحل اورکی ( ureki beach ) در فاصله ۱۵ کیلومتری جنوب بندر پوتی و ۶۰ کیلومتری شمال بندر باتومی در کرانه های دریای سیاه منطقه ای به نام اورکی وجود دارد که دارای سواحلی سحر آمیز است و از مهمترین جاذبه های دیدنی گرجستان می باشد.
ساحل اورکی ( ureki beach ) در فاصله ۱۵ کیلومتری جنوب بندر پوتی و ۶۰ کیلومتری شمال بندر باتومی در کرانه های دریای سیاه منطقه ای به نام اورکی وجود دارد که دارای سواحلی سحر آمیز است و از مهمترین جاذبه های دیدنی تور گرجستان می باشد.

ساحل اورکی در بعضی مناطق قهوه ای رنگ و در بعضی مناطق نیز به رنگ خاکستری می باشد، مردم بومی گرجستان از قدیم معتقد بودند که خاک های ساحلی گرجستان شفا بخش و برای بدن بسیار مفید هستند و از زمان گذشته بسیاری از مردم به ساحل اورکی می آمدند و شن و ماسه های ساحل اورکی را برای شفایخشی یا پیشگیری از از بیماری روی بدن خود قرار می دادند.

در قرن نوزدهم میلادی دانشمندان کشف کردند که ماسه های ساحل اورکی دارای خاصیت مغناطیسی هستند، و میدان مغناطیسی آنها تاثیر خاصی روی ارگانیسم بدن انسان دارد و باعث جلوگیری از بیماری های قلبی، عروقی ، عصبی و مفصلی می شود و بدن انسان را در برابر سایر بیماری ها نیز مقاوم می کند و همین طور خاک این منطقه تاثیر زیادی روی سلامت پوست انسان دارد. بر اساس مطالعات دانشمندان فقط دو منطقه روی کره زمین هستند که ماسه هایشان این خصلت درمانی را دارد و به همین دلیل است که ساحل اورکی مورد توجه گردشگران و توریست های تورهای گرجستان قرار گرفته و یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری گرجستان است.

سواحل سحر آمیز گرجستان