سفر به باتومی، بندر رویایی گرجستان

باتومی دومین شهر بزرگ گرجستان است که در کنار سواحل دریای سرخ واقع شده است، این شهر زیبا از یک طرف توسط درختان نخل و از طرف دیگر توسط کوهستان احاطه شده است. این شهر شگفت انگیز نمای زیبای خود را مدیون معماری اش است، معماری باتومی به این گونه است که ساختمان های قدیمی قرن 19 با آسمان خراش های مدرن آمیخته شده و جلوه ای جادویی به شهر بخشیده است.

جاذبه های گردشگری باتومی

از ویژگی های باتومی می توان به شب های پر جنب و جوش، کافه ها و کنسرت های فراوان اشاره کرد. آب و هوای باتومی در تابستان گرم و در زمستان سرد و برفی می باشد. درصد رطوبت در باتومی بالای 80 در صد و متوسط درجه حرارت آن در سال 17 درجه سانتی گراد می باشد.

باتومی با توجه به این که شهری ساحلی است اما دارای جاذبه های تاریخی و تفریحی متنوعی می باشد.

سفر به باتومی، بندر رویایی گرجستان

اگر شما در باتومی به دنبال تفریح و لذت بردن هستید پیشنهاد ما به شما رفتن به سواحل دریای سیاه می باشد، اما اگر در باتومی قصد دیدن آثار تاریخی و جذاب را دارید ما به شما بازدید از بناهای خاص شهر، قلعه های تاریخی، کلیساهای مجلل و موزه ها را پیشنهاد می کنیم، هم چنین باغ گیاه شناسی باتومی در بسیاری از سایت های گردشگری معروف دنیا به عنوان یکی از مناطق جذاب برای گردشگران در تور گرجستان معرفی شده است.

سفر به باتومی، بندر رویایی گرجستان

تبلور طبیعت زیبای گرجستان در باغ گیاه شناسی باتومی

باغ گیاه شناسی باتومی مشرف به دریای سیاه است. این باغ زیبا یکی از بزرگترین و غنی ترین باغ های گیاه شناسی در جهان محسوب می شود. باغ گیاه شناسی باتومی در 8 کیلومتری شمال شرق باتومی واقع شده است و دارای هزاران گونه گیاهی مختلف می باشد. بنیان این باغ در سال 1880 میلادی توسط گیاه شناس روسی آندری نیکولایویچ کراسنوف (Andrey Nikolayevich Krasnov) گذاشته شد ولی در 3 نوامبر 1912 به صورت رسمی افتتاح گردید. در واقع عمر این باغ گیاه شناسی به بیش از 100 سال قبل باز می گردد.

سفر به باتومی، بندر رویایی گرجستان

باغ گیاه شناسی باتومی مساحتی بالغ بر 120 هکتار دارد و به سه بخش متفاوت تقسیم شده است. این سه بخش شامل پارک بالا، پارک پایین و پارک کناره دریا می باشد. در باغ گیاه شناسی باتومی گونه های گیاهی متفاوتی از آمریکای شمالی، آمریکا جنوبی، شرق آسیا، مکزیک، نیوزیلند، هیمالیا و منطقه قفقاز یافت می شود.

دسترسی به این باغ بسیار آسان است به گونه ای که می توان از مرکز شهر باتومی با اتوبوس در زمان 20 تا 30 دقیقه ای خود را به این باغ رساند، در این باغ شگفت انگیز روزانه از ساعت 8 تا 21 به روی علاقه مندان باز است.

سفر به باتومی، بندر رویایی گرجستان