آیینه هویت پاریس در رودخانه سن

رودخانه سن پر آب ترین رودخانه فرانسه می باشد، این رودخانه از شمال غربی فرانسه که از قلب شهر پاریس عبور می کند و در پاریس به دو شاخه تبدیل می شود.
اگرچه مردم به رود سن در پاریس به عنوان یک رودخانه نگاه می کنند ولی این رود را می توان آیینه هویت پاریس دانست زیرا با توجه به بناهای تاریخی حاشیه این رودخانه و پل های بسیار زیبای روی آن و دو جزیره کوچک که در میان این رودخانه واقع شده است سن را می توان به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری مهم پاریس در تور فرانسه قلمداد کرد. دلیل توجه گردشگران به رودخانه سن را می توان ثبت کناره های این رودخانه در فهرست آثار جهانی یونسکو در سال 1991 دانست.

آیینه هویت پاریس در رودخانه سن

ویژگی های رود سن

طول رودخانه سن 776 کیلومتر می باشد و از بورگاندی سرچشمه می گیرد و به کانال مانش می ریزد. از ویژگی این رودخانه عریض بودن آن است که قایق های تفریحی و تجاری می توانند در این رودخانه حرکت کنند. سطح آب رودخانه سن در پاریس بسیار متغیر است اما با توجه به موانعی که در دهه ی 1800 میلادی در این رودخانه ایجاد شده امروزه سطح آب در رودخانه مقدار نسبتا ثابتی دارد و به طور دقیق کنترل می شود. رودخانه سن تنها 24 متر با سطح دریا اختلاف ارتفاع دارد و عمق آن حداکثر به 8 متر می رسد به همین دلیل رودخانه سن رودخانه ای آرام است و به عنوان منبع اصلی تامین آب قابل شرب پاریس محسوب می شود.

آیینه هویت پاریس در رودخانه سن

جاذبه های گردشگری کناره های رود سن

کناره های رودخانه سن در پاریس محل قرار گیری مهمترین آثار گردشگری فرانسه می باشد. از مهمترین جاذبه های گردشگری که در کناره های این رودخانه قرار گرفته است می توان به آرامگاه ناپلئون، برج ایفل، موزه لوور، موزه ورسای و خیابان شانزالیزه اشاره کرد، هم چنین پل های تاریخی و زیبایی همچون پل میرابو و پل هنر پاریس از دیگر جاذبه های گردشگری شهر پاریس است که بر روی رودخانه سن ساخته شده است.

آیینه هویت پاریس در رودخانه سن

تورهای رود سن

تورهای تفریحی و گردشگری که با کشتی در رودخانه سن اجرا می شود یکی از جذاب ترین تفریحاتی است که می توان در پاریس تجربه کرد و هرگز فراموش نکرد.