راهنمای گردشگری دبی | بخش پنجم

در ادامه با دیگر جاذبه‌های گردشگری و دیدنی دبی از قبیل پارک مامزار، منطقه باستان‌شناسی جمیرا، منطقه النصر، پالم آیلند و میدان شتردوانی آشنا شوید.
پارک مامزار این پارک بزرگ، یک منطقه ساحلی حفاظت شده، تالاب و زمین بازی کودک را در خود دارد. چهار ساحل با نجات غریق، دو استخر، کلبه‌های ییلاقی برای اجاره و باربکیو و نقاطی برای پیک‌نیک وجود دارد. اینجا جایگزینی عالی برای برخی از سواحل شلوغ‌تر دبی است و کمتر گشتی برای این منطقه در تور دبی وجود دارد.

آدرس: حومه شمالی دبی

راهنمای گردشگری دبی | بخش پنجم
منطقه باستان‌شناسی جمیرا منطقه باستان‌شناسی در جمیرا دست‌ساخته‌هایی از قرون 7-ام تا 15-ام را در خود دارد. جمیرا استیشن کاروانی در امتداد مسیر مبادلات باستانی بود که مکانی که اکنون به عراق مشهور است را به شمال عمان وصل می‌کرد. اینجا که در سال 1968 کشف شد و مجموعه‌ای از دیوارهای کوتاه سنگی، چند ساختمان، یک بازار روباز قدیمی و یک خانه‌ی سنگی بزرگ از آن کشف شده است. این خانه‌ها با سنگ‌های ساحلی ساخته شده و با گچ آهگ پوشانده شدند. اقلام دیگر که در این مکان یافت شد شامل سفال، ابزار و سکه می‌شود.

بسیاری از اقلام کشف‌شده از جمیرا را می‌توان در موزه دبی دید. جمیرا تنها بنای کامل با معماری حفاظت‌شده از دوران ابتدایی اسلام است. گرچه بازدید از این مکان برای عموم آزاد نیست، اما گردشگران یا متصدیان تور می‌توانند برای بازدید از موزه دبی مجوز بگیرند.

راهنمای گردشگری دبی | بخش پنجم
منطقه النصر با توجه به وجود مرکز خرید وافی سیتی، پارک تفریحی النصر لیژِرلند (Al Nasr Leisureland) و گزینه‌های دیگر در این منطقه، النصر انتخاب خوبی از تسهیلات اجتماعی، تفریحی و آموزشی ارائه می‌کند. روستای توریستی آل بوم در نزدیکی پل القرهود (Al Garhoud)، تفرجگاهی ساحلی دارد که در آنجا می‌توانید گشتی با لنج بزنید. در همان نزدیکی، بازدیدکنندگان می‌توانند ساخت لنج سنتی چوبی را تماشا کنند.

پالم آیلند این جزایر مصنوعی که خارج از خط ساحلی دبی واقع شده‌اند، پس از اتمام، حکم یک مرکز تفرجگاهی مهم را برای ویلاهای مخصوص تعطیلات و هتل‌های لوکس خواهند داشت. کار ساخت پالم جمیرا تمام شده است و هتل‌ها و یک پارک آبی را در خود دارد.

راهنمای گردشگری دبی | بخش پنجم
میدان شتردوانی پنج‌شنبه‌ها و جمعه‌ها، میدان شتردوانی دبی نقش میزبان ورزش محلی پرطرفدار مسابقات شترسواری را دارد. فصل شتردوانی از نوامبر تا مارس است و مسابقات در اوایل صبح آغاز می‌شوند. شتردوانی ورزش اصلی در دبی است و مسیر آن در حومه‌ی شهر ناد الشبا قرار دارد (که تنها زمین گلف 18 سوراخه با نورپردازی کامل در خاورمیانه را دارد.)

بازدیدکنندگان می‌توانند در میدان مسابقه، گالری گودولفین را نیز ببینند که محل نگهداری مجموعه نشان‌های پیروزی اسب‌دوانی است که اسطبل گودولفین آن‌ها را برنده شده بود و تحت مالکیت خانواده‌ی مکتوم حاکم دبی است.

آدرس: نادالشبا

راهنمای گردشگری دبی | بخش پنجم