راهنمای گردشگری دبی | بخش چهارم

برخی دیگر از جاذبه‌های دیدنی و گردشگری دبی عبارت‌اند از آکواریوم دبی، منطقه کوهستانی جبل حفیط و کوه‌های حجر، پارک مشرف و سافاری با ماشین‌های 4w در تپه‌ها و رمل‌های شنی می‌باشد.
آکواریوم دبی یکی از جاذبه‌های گردشگری اصلی این شهر آکواریوم دبی است که 140 گونه جاندار دریایی را در مخزنی معلق در طبقه‌ی همکف مرکز تجاری دبی جای داده است. به غیر از بازدید رایگان از مرکز تجاری بخصوص برای مسافرین تور دبی، اگر وارد باغ وحش زیرآب شوید، می‌توانید از بین تونل‌های آکواریوم عبور کنید.

فعالیت‌های بیشماری در آنجا وجود دارند که از طریق آن‌ها می‌توانید نگاهی دقیق‌تر به حیات دریایی بیندازید. تورهای قایق کف‌شیشه‌ای (در بالای مخزن) به شدت محبوبند. غواصی داخل قفس و دیدن کوسه نیز جزو فعالیت‌های ارائه‌شده است.

ساعات بازدید: دوشنبه-جمعه 10:00 تا 22:00، شنبه-یک‌شنبه 10:00 تا نیمه‌شب

ورودیه: بزرگسالان 70 درهم امارات، کودکان 55 درهم امارات

آدرس: مرکز خرید دبی، بزرگراه شیخ زائد

وب سایت:www.thedubaiaquarium.com

راهنمای گردشگری دبی | بخش چهارم
جبل حفیط قله‌ی جبل حفیط، سفر روزانه‌ی پرطرفداری از ابوظبی و العین، با پارنورامای بیابانی وسیع تا بالای جاده‌ی مارپیچ است. پس از رانندگی در این جاده کوهستانی پر پیچ و خم، به مناظری عالی می‌رسید و می‌توانید آن سوی گستره وسیع بیابان را ببینید.

راهنمای گردشگری دبی | بخش چهارم
کوه‌های حجر کوه‌های حجر بیابان را درو می‌کنند و قلب وحشی و ناهموار امارات متحده عربی را پدید می‌آورند. جاده‌های پرپیچ و خم با مناظر حیرت‌انگیز در طول مسیر، روستاهای کوچک این منطقه را به هم متصل می‌کند. وادی هایی (دره‌ها) برای گشت و گذار وجود دارند و فرصت پیاده‌روی فراوان است.

راهنمای گردشگری دبی | بخش چهارم
گشت در بیابان افراد ماجراجو یکراست به سراغ گستره‌ی خالی بیابان می‌روند که خط ساحلی بیرون شهر را در بر گرفته است. کارهای زیادی می‌توان در بیابان انجام داد، از سفر با چهارچرخه و اتومیبل‌های شن‌رو تا شن‌سواری، پیاده‌روی و مسیرهای شتردوانی. اغلب افراد از دبی برنامه‌ی سفر را می‌ریزند، اما ابوظبی و فجیره نیز مکان‌هایی عالی برای دیدن بیابان هستند. افرادی که علاقه‌ی چندانی به ماجراجویی ندارند، اگر می‌خواهید زیبایی خالی بیابان را تجربه کنید، شام به سبک بادیه‌نشینان گزینه‌ی مطلوب‌تری است.

راهنمای گردشگری دبی | بخش چهارم
پارک مشرف پارک مشرف جنگلی طبیعی با درختان، بوته‌ها و گل‌های متعدد است. این پارک با داشتن استخرهای شنا، فواره و دریاچه، زمین بازی کودک و سواری قطار، شتر و پونی، 124 هکتار را پوشش می‌دهد. گروهی از مرغ حق‌های جنوبی در این چارک لانه دارند و همچنین تعدادی گونه‌ی دیگر از جمله سسک چشم‌سفید، دم‌سرخ سیاه، گنجشک‌های گلو زرد و هدهد. اینجا مکان خوبی برای فرار از شلوغی شهر است.

راهنمای گردشگری دبی | بخش چهارم