راهنمای گردشگری دبی | بخش سوم

مجلس غرفه ام الشیف، بزرگراه شیخ زائد، سواحل دبی وساحل جمیرا تنها بخش کوچی از جاذبه های دیدنی و تفریحی امیر نشین دبی محسوب می شوند.
مجلس غرفه ام الشیف این بنا که در سال 1955 ساخته شد، محل سکونت تابستانی شیخ رشید بن سعید المکتوم فقید بود. این مکان که از سنگ گچ و بلوک مرجانی ساخته شده است، تعمیر شده است و بخش اعظم دکور زیبای اصلی آن حفظ شده است و درک بهتری از سبک زندگی مرفه حاکمان دبی به شما گردشگر تور دبی می‌دهد. باغ‌های مجلس، بازآفرینی سیستم آبیاری اثرگذار عربی و نخل‌های خرمای سایه‌دار متعدد است.

ساعات بازدید: شنبه-پنج‌شنبه 8:30-20:30، جمعه 14:30-20:30

ورودیه: 1 درهم امارات

آدرس: منطقه جمیرا

راهنمای گردشگری دبی | بخش سوم
بزرگراه شیخ زائد بزرگراه شیخ زائد شاهراهی اصلی است که از منطقه تجاری مدرن مرکز شهر دبی می‌گذرد. در حاشیه این بزرگراه هشت بانده ساختمان‌های چند طبقه‌ی شیشه‌ای، کرومی و فولادی سر به فلک‌کشیده قرار دارند. جاذبه‌های اصلی در امتداد یا بیرون از نوار بین چهارراه اصلی و اولین تقاطع قرار دارند. گالری کورت یارد (خیابان 6A) مجموعه‌ی دائمی بسیار عالی دارد که بر هنر معاصر هنرمندان عرب متمرکز است. برج تجارت جهانی دبی (بزرگراه شیخ زائد) سکوی مشاهده‌ای در طبقه بالا دارد که دیدی پانورامایی را به بازدیدکنندگان ارائه می‌کند.

موزه و پارک طلا و الماس (بزرگراه شیخ زائد) مغازه‌ای چندمنظوره برای عشاق جواهرات است که 118 تولیدکننده و 30 خرده‌فروش را یکجا جمع کرده است. موزه‌ی این مجتمع، تاریخ تولید جواهرات عربی را نشان می‌دهد و تورهای کوتاهی در کارخانه ارائه می‌کند.

راهنمای گردشگری دبی | بخش سوم
سواحل دبی در امارات متحده عربی برای هر فرد ساحلی وجود دارد، از ساحل‌های شهری اطراف دبی و ابوظبی گرفته تا منطقه‌ی محصور شنی لوکس در اطراف عجمان و سواحل بکرتر امیرنشین فجیره. بسیاری از هتل‌های لوکس، زمین‌های شنی خصوصی دارند که افراد خارج از هتل می‌توانند روزانه با پرداخت بهایی، از آن استفاده کنند. ورزش‌های آبی نظیر شیرجه، جت اسکی و غواصی نیز در بسیاری از تفریحگاه‌ها وجود دارد.

راهنمای گردشگری دبی | بخش سوم
ساحل جمیرا این نوار سفید شنی، مقصد شماره یک ساحلی برای بازدیدکنندگان از دبی است. با توجه به اینکه اینجا یکی از پرطرفدارترین مکان‌های اقامتی برای گردشگران است، هتل‌هایی در امتداد ساحل وجود دارند. این ساحل تسهیلات عالی و تعداد زیادی جایگاه برای گرفتن آفتاب، رستوران و جایگاه ارائه ورزش‌های آبی نظیر جت اسکی دارد.

آدرس: جاده ساحلی جمیرا

راهنمای گردشگری دبی | بخش سوم
هریتِج اند دایوینگ ویلِج ویترین میراث معماری، فرهنگی و دریایی دبی در هریتِج اند دایوینگ ویلِج است که نمایش‌هایی در رابطه با غواصی برای صید مروارید و ساخت لنج دارد – دو نقطه اتکای اقتصادی تاریخی دبی. زندگی روستایی ساحلی و بادیه‌نشینی سنتی با خانه‌های پارسی، قهوه‌خانه سنتی و بازار روبازی کوچک در آنجا بازآفرینی شده است که سفالگران و بافندگان در آنجا ساخت صنایع دستی خود را در غرفه‌ها انجام می‌دهند. موسیقی و رقص محلی از اکتبر تا آوریل اجرا می‌شود و بازدیدکنندگان می‌توانند از نصایح متخصصان طب سنتی استفاده کنند.