راهنمای سفر در پکن و شانگهای

چين پرجمعيت ترين كشور جهان است، اين كشور پهناور از شمال به مغولستان، از شمال خاوري به روسيه، از خاور به كره شمالي، درياي زرد و چين شرقي، از جنوب به درياي چين جنوبي، كشور ويتنام، لائوس، ميانمار، هند، بوتان و نپال، از غرب به كشورهاي هند، پاكستان، افغانستان، تاجيكستان، قرقيزستان و از شمال غربي به پيش تثبيت گرديده است. قرنهاست كه تمدن چين داراي شهرت خاص و عام است.
اطلاعات لازم برای سفر به چین طول پرواز از تهران تا پكن حدود 7 ساعت است.

اختلاف ساعت: پكن سه ساعت و نيم و شانگهاي حدود چهار ساعت از تهران جلوترند.

واحد پول چين يوان می باشد.

ولتاژ برق مصرفی در چین 220 ولت می باشد.

آب لوله كشي آشامیدنی نيست.

كد تلفن پكن 008610 و شانگهاي 008621 مي باشد.

راهنمای سفر در پکن و شانگهای
ديوار بزرگ چين ديوار بزرگ چين دژي است که برای حفاظت از سلسله هاي مختلف چين در مقابل حمله مغولها، تركها و ساير اقوام چادر نشين كه از سرزمين هاي جديد مي آمدند، ساخته شد. ديوار چين طويل ترين ديوار ساخته شده به دست بشر است كه به طول تقريبي 6352 كيلومتر از گذرگاه شانگهاي در درياي بوهايي در شرق و حد فاصل چين و منچوري تا لوپ نور در جنوبي ترين قسمت منطقه خودمختار زينجيانگ كشيده شده است. اين ديوار تقريبا مرز بين چين شمالي و مغولستان داخلي را مشخص مي كند. امروزه بعضی از قسمتهايي كه در بخشهاي توريستي قرار دارند بازسازي شده اند.

راهنمای سفر در پکن و شانگهای
شهر ممنوعه شهر ممنوعه مجموعه کاخ های سلطنتی امپراطورهای چین است که در سال ۱۴۰۶ در پکن شروع به ساخت آن کردند و ۱۴ سال بعد ساخت آن به اتمام رسید. تا سال ۱۹۱۱ هیچ کس حق نداشته وارد شهر ممنوعه شود و اگر کسی به هر شکل وارد می شد، زنده از آنجا خارج نمی شد. بعضی از کاخ های این مجموعه با گذشت زمان دچار آتش سوزی شده یا تخریب شده اند که آنها را مجدداً ساخته و یا تعمیر کرده اند. شهر ممنوعه بزرگترین مجموعه دست نخورده ی کاخ ها از نظر معماری در جهان می باشد. شهر ممنوعه بیش از ۷۰ ساختمان بزرگ با حدود ۹۰۰۰ اتاق دارد که روی هم شامل مساحتی حدود ۱۵۰هزار متر مربع زیربنا می شود. دور تا دور شهر ممنوعه خندقی به طول ۳۸۰۰ متر و به عرض ۵۲ متر جهت حفاظت از امپراطوری حفاری شده. شهر ممنوعه دارای دو قسمت داخلی و خارجی است که بخش خارجی برای برگزاری مراسم خاص استفاده می شده و دارای سه عمارت اصلی در جهت شمال و جنوب و شش عمارت جانبی در شرق و غرب است. بخش داخلی هم دارای سه کاخ است که محل زندگی و امور اداری امپراطور بوده. باغ سلطنتی در شمالی ترین قسمت شهر ممنوعه می باشد. روی بلندی و چهار گوشه ی سقف کاخ ها، مجسمه هایی از حیوانات که به دنبال هم قرار گرفته اند، وجود دارند و ساختمان های دیگر با حیوانات کمتری تزیین شده اند. شهر ممنوعه در سال ۱۹۸۷ در فهرست جهانی یونسکو ثبت شد.

بخش های مختلف مجموعه: دروازه آرامش بهشتی، دروازه نیمروز، کاخ باوهه، قصر تای هه، پارک جینگ شان، مجسمه برنزی اژدها، معبد پاگودا، باغ سلطنتی، دروازه شنگ فو و غیره

بازدید از میدان تیان آنمن و شهر ممنوعه معمولاً در یک روز انجام می شود.

راهنمای سفر در پکن و شانگهای

معرفی برخی از بهترین جاذبه های دیدنی و مراکز خرید پکن و شانگهای مراكز خريد پكن: بازار هنگ كنگ، فروشگاه بزرگ خونچيا، خيابان ونگ فوجينگ، مركز لوفت هانزا، مركز شيدن، فروشگاه فرندشيپ

راهنمای سفر در پکن و شانگهای

مکانهای ديدني پكن: شهر ممنوعه، قصر تابستاني، ديوار چين، معبد بهشت، ميدان تيان آن من، شهر زيرزميني، مقبره امپراطوری مينگ، برنامه نمايش هنرهاي ملي و آكروبات، آكواريوم Blue Zoo .

مراكز خريد شانگهاي: خيابان نانجينگ و فروشگاه number one.

مکانهای ديدني شانگهاي: معبد بودا، باغ زيباي يويوان و رودخانه هوانگ يو.

راهنمای سفر در پکن و شانگهای