دریاچه بایکال با وسعتی به اندازه دریا و عمقی مانند اقیانوس

دریاچه بایکال دریاچه‌ای زیبا و شگفت انگیز است که در جنوب سیبری، میان استان ایرکوتسک و جمهوری بوریاتیا در کشور روسیه واقع شده است. دریاچه بایکال با قدمتی بالغ بر ۲۵ میلیون سال، قدیمی ترین دریاچه جهان به ‌شمار می‌آید هم‌چنین این دریاچه دارای زلال‌ترین آب در میان دریاچه‌های جهان است که شما با خرید تور روسیه می توانید زلالی آن را از نزدیک مشاهده کنید.
دریاچه بایکال 31500 کیلومتر مربع وسعت دارد و عمیق ترین قسمت این دریاچه عمقی به اندازه 1642 متر دارد و تقریباً ۲۰ درصد تمام آب شیرین غیرمنجمد کل کره زمین در این دریاچه قرار دارد به همین جهت دریاچه بایکال بزرگترین منبع آب شیرین جهان به شمار می‌آید. درياچه بايكال که حاصل فروافتادگي زمين است به عنوان هفتمین دریاچه بزرگ جهان شناخته شده است و در فهرست میراث جهانی به ثبت رسیده است. از ویژگی های بارز این دریاچه وجود 27 جزیره در آن می باشد.

دریاچه بایکال با وسعتی به اندازه دریا و عمقی مانند اقیانوس
آب و هوای دریاچه بایکال آب و هوای دریاچه بایکال نسبت به زمین های اطراف آن کمی ملایم تر می باشد. در فصل های سرد سال دمای این منطقه بین 6- تا 21- درجه سانتی گراد و در فصل های گرم سال دمای این منطقه بین 10 تا 20 درجه سانتی گراد می باشد. حجم آب شیرین دریاچه بایکال از مجموع آب‌های دریاچه‌های بزرگ در آمریکا نیز بیشتر است.

دریاچه بایکال با وسعتی به اندازه دریا و عمقی مانند اقیانوس

اکو سیستم موجود در دریاچه بایکال و منطقه های تحت پوشش آن بسیار متنوع است، از ویژگی های این دریاچه شگفت انگیز وجود 1700 نوع گونه گیاهی و جانوری متنوع است که دو سوم آنها متعلق به منطقه بایکال می باشد و در هیچ جای دنیا یافت نمی شود. دریاچه بایکال با توجه به فاصله 400 کیلومتری اش از شهر مسکو به راحتی قابل دسترس نیست اما به دلیل جذابیت ها و زیبایی های فراوانش و شرایط آب و هوایی که دارد همواره مورد توجه عکاسان و نقاشان زیادی بوده است که برای به تصویر ‏کشیدن این زیبایی منحصر به فرد، سختی راه را تحمل کرده و به این دریاچه حیرت انگیز سفر می کنند.

دریاچه بایکال با وسعتی به اندازه دریا و عمقی مانند اقیانوس