درباره گرجستان

جاذبه های توریستی و گردشگری گرجستان
جشن هاي مرسوم در گرجستان مردم شاد و سرزنده گرجستان با بهانه هاي مختلف ملي و مذهبي جشن هاي با شكوهي بر پا مي كنند که برای خریداران تور گرجستان از جاذبه های گردشگری این کشور است. از مهم ترين این جشن ها جشن سال نو ميلادي یعنی كريسمس از 15 دسامبر تا 15 ژانويه سپس جشن عليلو 15 روز پس از سال نو كه ريشه ملي و مردمي دارد، كارناوال سنتي، رقص های دسته جمعي که با لباس هاي محلي انجام می شود و مناظر زيبايي را مي آفريند، جشن پاك كه پيش از سال نو برگزار می شود، جشن بركت خواهي و جشن تخم مرغ رنگ كني كه در فصل گل و همزمان با عيد نوروز ما می باشد، جشن بزرگ گل كه با شكوه ترين و زيبا ترين جشن ملي و مردمي است و همزمان با جشن گل رز و انقلاب مخملي آنهاست.

درباره گرجستان
رستوران هاي گرجستان در فرهنگ گرجستان رستوران اهميت بسیاری دارد زیرا بيشترين و مهمترين زمان زنگي آنها در رستورانها می گذرد وچيدمان آن با سليقه هاي مختلف سازگار است و از معروف ترين آنها رستوران سنگي است كه در تابستان خنك مي باشد. بيشتر رستوران ها با فضايی شاد و موسيقي سنتي ودكوراسيون آنها به شكلی كاملأ اصيل و دلنشين طراحي شده است و همچنين رستوران هاي تركي استانبولي در تفليس که بيشتر در خيابان مرجان ايشويلي یافت می شود و طرفداران زيادي را به خود جلب كرده است به خصوص مسلمانان كه به ذبح اسلامي اهميت می دهند. از مهم ترين غذا هاي گرجي : شيشليك گوساله و جوجه، كباب، خاچاپوري، پادريجاني، لوبلياني، اوستري، خينگالي و .... را می توان نام برد.

همچنین 3 مك دونالد بزرگ در شهر تفليس وجود داردکه يكي در خيابان روستاولي است و شبانه روز باز است وديگری در ميدان مرجان ايشويلي و ديگری نیز در صابورتالو قرار دارد.

اوضاع اقليمی در گرجستان تنوع آب و هوايي واقعا در كشور گرجستان شگفت انگيز است. رشته كوههای ميان مرز گرجستان و روسيه مانند سدی در برابر سرمای زیاد روسيه است و شما ميتوانيد وسايل اسكي خود را برداريد و ساعت ها در آنجا اسكي كنيد و هروقت که خسته شديد می توانید در ساحل شنا كنيد. دوسوم كشور گرجستان كوهستاني است. زيبا ترين سواحل دريای سياه نيز در اين سرزمين قرار دارد. یک گلستان معروف در منطقه آجارا قرار دارد كه در آن گياهانی متعدد از نقاط گوناگون جهان جمع آوری شده و رشد ميكنند، در اين باغ زیبا گياه استراليايی در كنار گياه آفريقايی و آمريكايی در حال رشد است و اين به خوبی گویای این است كه شرايط اقليمی در اين منطقه كاملا خاص و ويژه مي باشد.