درباره پکن، پایتخت 800 ساله چین بیشتر بدانیم

بیجینگ (پکن) یا به اختصار جینگ، کلان شهری در شمال چین و پایتخت این سرزمین پهناور می‌باشد. این شهر بزرگ در 102 کیلومتری غرب دریای بوهای قرار گرفته است. پکن با دارا بودن تعداد زیادی خطوط حمل و نقل ریلی، هوایی و جاده ای مرکز اصلی حمل و نقل در چین می باشد و همین طور با سابقه 3000 ساله خود بخش جدایی ناپذیری از تاریخ چین و مرکز سیاسی، آموزشی و فرهنگی این کشور محسوب می شود.
پکن یکی از 4 پایتخت باستانی چین از آنجایی که پکن به مدت 800 سال پایتخت چین بوده و همین طور یکی از چهار پایتخت باستانی این سرزمین افسانه ای، به طور معمول می‌توانید ساختمان های مهمی را در قلب این شهر بیابید که دارای اهمییت تاریخی و فرهنگی بسیاری هستند.

درباره پکن، پایتخت 800 ساله چین بیشتر بدانیم

یکی از مهترین آثار تاریخی و بقایای فرهنگی که در این شهر می باشد بخش گسترده ای از دیوار بزرگ چین است که هیچ سفر ی به این کشور بدون بازدید از آن کامل نخواهد شد. و بیانگر ضرب المثل معروف چینی قهرمانی که نتواند به دیوار بزرگ چین برسد، قهرمان واقعی نیست، می باشد. دیوار بزرگ چین از استحکامات ساخته شده در شمال چین بین قرن های پنجم تا شانزدهم میلادی است تا از مرزهای شمالی در برابر حملات هون‌ها در دوران حاکمیت سلسله‌های مختلف محافظت کند.

درباره پکن، پایتخت 800 ساله چین بیشتر بدانیم

شهر ممنوعه در مرکز پکن، محل زندگی پادشاهان و امپراطورهای سلسه های مینگ و چینگ یکی از بزرگ‌ترین مجموعه های کاخ های سلطنتی و باشکوه است که در دنیا منحصر به فرد است. در کنار بازدید از دیوار بزرگ چین، شهر ممنوعه می تواند شما را به گذشته های دور ببرد و خود را در آن دوره های باشکوه تصور کنید.

درباره پکن، پایتخت 800 ساله چین بیشتر بدانیم
دیدنی های منحصر به فرد شهر افسانه ای پکن دیوار بزرگ چین در پکن، مجموعه میدان تیان‌آنمن شامل: برج تیان‌آنمن (دروازه صلح آسمانی)، بنای یاد بود قهرمانان خلق، تالار بزرگ خلق، تالار یادبود، رئیس مائو، موزه ملی چین و مراسم برافراشتن پرچم، شهر ممنوعه (کاخ موزه)، کاخ تابستانی (یی هه یوان)، آرامگاه مینگ (13 مقبره سلسله مینگ)، معبد کنفوسیوس در پکن، بوستان بی‌های (Beihai)، بوستان تپه‌های معطر (بوستان شیانگ‌شان)، شیچاهای، برج‌های ناقوس و طبل پکن، منطقه هنری 798 پکن، استادیوم ملی پکن (آشیانه پرنده)، معبد آسمان، باغ وحش پکن ، هوتانگ‌های پکن، معبد لاما یا «یونگ هه لاماسری» (کاخ توازن و صلح لاماسری)

درباره پکن، پایتخت 800 ساله چین بیشتر بدانیم