دانستنی های قبل از سفر به ویتنام

ویتنام کشوری با طبیعتی جذاب و زیبا است که در جنوب شرقی آسیا واقع شده است. امروزه ویتنام با توجه به گذشته جنگ زده و نا به سامانش مورد توجه گردشگران فراوانی از سراسر دنیا واقع شده است.
برای آشنایی با تور ویتنام با ندای ارژنگ همراه باشید تا با یکدیگر به بررسی نکاتی جالب درهنگام سفر به این کشور حیرت انگیز بپردازید.
1. هنگام خرید کردن در ویتنام بسیار دقت فرمایید؛ فروشنده ها و مردم محلی اگر ببینند برای ارائه خدمات و فروش اجناس می توانند پول بیشتری از گردشگران دریافت کنند در برآورد هزینه غلّو می کنند، پس در هنگام خرید با فروشندگان چونه بزنید.

دانستنی های قبل از سفر به ویتنام
2. ممکن است از مردم ویتنام دروغ بشنوید؛ از آن جایی که صنعت گردشگری در کشور ویتنام بیست سال است که مورد توجه گردشگران قرار گرفته است ممکن است در اولین

سفر به ویتنام

به دلیل دروغ گفتن مردم کمی بر آشفته شوید، به همین دلیل در هنگام برخورد با مردم محلی ویتنام بر خلاف مردم تایلند تا جایی که ممکن است مذاکره کنید.
3. اگر در ویتنام قصد سفر با اتوبوس و یا قطار را دارید، خودتان از ایستگاه ها بلیط تهیه کنید و یا این وظیفه را به تور لیدر خود محول فرمایید.

دانستنی های قبل از سفر به ویتنام
4. صبحانه های خیابانی ویتنام را از دست ندهید؛ انواع سوپ های خوشمزه، پاستا و ساندویچ های ارزان که صبح ها در خیابان های ویتنام یافت می شوند از مناسب ترین و به صرفه ترین وعده های غذایی است که می توان در این کشور تجربه کرد.
5. تصادف اصلی ترین دلیل مرگ و میر گردشگران در ویتنام است؛ به دلیل امکان اجاره دوچرخه و موتور سیکلت توسط گردشگران و وضعیت نه چندان مناسب این کشور در فرهنگ رانندگی، ویتنام بیشترین نرخ مرگ و میر گردشگران را در دنیا دارد.
6. بر خلاف فروشندگان ویتنامی مردم عادی ویتنام بسیار مهمان نواز و مهربان هستند.

دانستنی های قبل از سفر به ویتنام
7. در هنگام خرید غذا های خیابانی از تمیزی مواد غذایی و طرز پخت آن مطمئن شوید.
8. در هنگام گشت و گذار در مناطق شلوغ مراقب وسایل قیمتی خود مانند تلفن همراه، دوربین عکاسی و کیف پول خود باشید.
9. اگر به فرهنگ و سنت مردم جنوب شرقی آسیا علاقه مند هستید

هانوی (Hanoi)

شهر مناسبی برای گردش است اما اگر به دنبال شهری مدرن هستید گردش در

شهر هو شی مین Hoo chi minh

را پیشنهاد می کنیم.