آشنایی با جاذبه های گردشگری بلغارستان

کلیسای جامع سنت الکساندر در شهر صوفیه پایتخت بلغارستان واقع شده است. این کلیسا یکی از بزرگترین کلیسا های شرق اروپا است که به عنوان نمادی از شهر صوفیه شناخته شده است و از مهم ترین جاذبه های گردشگری بلغارستان می باشد.

کلیسای جامع سنت الکساندر

کلیسای جامع سنت الکساندر با مساحتی بالغ بر 3170 متر مربع در مرکز صوفیه با گنجایش بیش از 10000 نفر دومین کلیسای جامع در شبه جزیره بالکان می باشد. کلیسای جامع سنت الکساندر صوفیه در اوایل قرن 20 میلادی به یاد 200000 نفر کشته شده گان در جنگ روسیه و عثمانی ساخته شد.

آشنایی با جاذبه های گردشگری بلغارستان

کلیسای جامع سنت الکساندر به سبک نئو بیزانس است. این کلیسا 76 متر طول و 53 متر عرض دارد و ارتفاع گنبد آن 45 متر که با برج ناقوس آن به 51 متر می رسد. از نکات مورد توجه در این کلیسا گنبد های اندود شده آن با طلا می باشد که جلوه خاصی به نمای کلیسا داده است.

توصیه میکنیم در تور بلغارستان سری هم به این مکان با شکوه بزنید.

آشنایی با جاذبه های گردشگری بلغارستان

عمارت اپرا وارنا

عمارت اپرا که به Varna Public Opera House معروف است در 1 آگوست سال 1947 در مرکز شهر وارنا ساخته شده است. عمارت اپرا وارنا نقطه عطفی در تاریخ هنر کشور بلغارستان می باشد. این عمارت محل ادغام انجمن اپرا و ارکستر سمفونیک وارنا می باشد.

آشنایی با جاذبه های گردشگری بلغارستان

در این عمارت هر ساله اپرا ها و نمایشنامه های مختلفی برای همه سنین برگزار می شود و مقصدی به عنوان تورهای گردشگری در وارنا نیز می باشد. هر ساله هنرمندان فراوانی از کشورهای مختلفی از قبیل آلمان، اتریش، سوئیس، مصر، هند و یونان در عمارت اپرا وارنا برنامه های متنوعی اجرا می کنند.

آشنایی با جاذبه های گردشگری بلغارستان