جاذبه‌های گردشگری برزیل

جنگل‌های استوایی آمازون، سواحل بکر و دست نخورده و روحیه پر انرژی مردم برزیل طرفداران جهانگردی و گردشگری را به خود جذب می‌کند.
از همه مهم‌تر روحیه و حال و هوای مردم است که شما را به فکر فرار از زندگی بی روح و افسرده شهری می‌اندازد و به سمت خود می‌کشد. بهتر است که در هر فصلی از سفر خود به برزیل آب و هوای مناطق مختلف را مطالعه و برنامه سفر خود را تنظیم کنید. مثالا" آمازون یکی از بارانی‌ترین مناطق جهان است و از اوایل بهمن تا اواسط اردیبهشت سفر به این نقطه با مشکلات راه و بارش همراه خواهد بود. جنوب برزیل سخت‌ترین تابستان‌ها و زمستان‌ها را دارد.

مردم برزیل بیشتر در تابستان سفر می کنند و همین امر قیمت‌های تعطیلات را افزایش می‌دهد که البته همین شلوغی شهر‌های توریستی است که فستیوال‌های تفریحی زیادی را با خود به همراه دارد و خدمات توریستی را افزایش می‌دهد.

رطوبت هوای ریو پایتخت برزیل در تابستان‌ طاقت فرساست و دمای هوا به حدود 30 درجه می رسد اما در زمستان هوا متعادل تر است و دما به 20 درجه هم می‌رسد.

جاذبه‌های گردشگری برزیل

در تمام طول سال فستیوال‌های متعددی برپا هستند ولی معروف‌ترین آنها کارناوال است که حدودا" 6 هفته و نیم قبل از عید شکر گذاری در روز چهارشنبه خاکستر (Ash Wednesday) برگزار می‌ گردد. چهارشنبه خاکستر نوعی مراسم مذهبی کاتولیک است ولی در برزیل بیشترین توجه در این فستیوال تفریح و میهمانی می باشد.

همچنین کرکووادو (Corcovado) در ریو دو ژانیرو را نباید فراموش کرد. مجسمه معروف حضرت مسیح که 38 متر و 635 تن وزن دارد در ارتفاعات کرکووادو قرار دارد.

ساحل ایپانما (Ipanema) در ریو نیز یکی دیکر از جاذبه‌های ریو دو ژانیرو می باشد. و البته ساحل کاپوکوبانا (Copa cabana) نیز بسیار زیباست و ارزش دیدن را دارد.

کوهستان کله قند (Sugar Loaf Mountain) قله‌ای شبیه به کله قند است و در آنجا با تله کابین رفت و آمد می کنند و نمای بسیار زیبایی از ارتفاعات کوه و ساحل را برای شما به نمایش می گذارد.

آبشار‌های ایگواچو یکی از زیباترین نماهای طبیعی برزیل واقع در پارانا (Parana) است که در حقیقت بین آرژانتین و برزیل تقسیم شده‌اند که از برزیل نمایی زیبا از آنها و از آرژانتین نمایی بسیار نزدیک را خواهید دید.

شما می‌توانید با اجاره یک قایق به آمازون بروید و از راه رودخانه به تماشای آن بپردازید اما به هیچ عنوان بدون راهنما وارد جنگل‌های آمازون نشوید زیرا قبایلی در آنجا زندگی می‌کنند که رسوم و فرهنگ‌های مخصوص خود را دارند که با آنها آشنایی ندارید و همچنین بخش بزرگی از آمازون هنوز به طور کامل کشف نشده.

پایتخت مدرن و سیاسی برزیل شهر برازیلیا می باشد. طراحی این شهر و ساختمان‌ها و ادارات دولتی آن بسیار دیدنیست. یکی از دیدنی‌های معماری این شهر یادبود اسکار نیمیر می باشد. شهر سائو پائولو یکی از بزرگترین شهر‌های جهان است و در واقع جنگلی از ساختمان و آسمان خراش می باشد. در اکثر شهر‌های برزیل از جمله سائو پائولو و ریو و برازیلیا نماها و آثار معماری زیبا از جاذبه‌های دیدنی آن هستند.