جاذبه های دیدنی اما نه چندان معروف روسیه

در این مقاله به بررسی و معرفی غار اوردا در روسیه، روستای Kostomarov و مسکواریوم بزرگ ترین آکواریوم مسکو می پردازیم.

غار اوردا در روسیه

غار اوردا (Orda Cave) یکی از بزرگترین غارهای زیر آبی و عظیم ترین غار سنگ گچی جهان می باشد، این غار به دلیل زیبایی خیره کننده ای که در زیر آب دارد معروف است و سالانه گردشگران فراوانی در تور روسیه مشاهده این غار را در لیست سفر خود قرار می دهند.

غار اوردا (Orda Cave) در 100 کیلومتری شهر پرم (Perm) در نزدیکی رودخانه کونگور واقع شده است. دلیل انتخاب نام اوردا برای این غار مجاورت آن با روستای اوردا می باشد. این غار عظیم با مساحتی بالغ بر 50000 متر شامل دو قسمت خشک و زیر آب می باشد. قسمت خشک غار اوردا 300 متر طول و قسمت زیر آب طولی بالغ بر 4600 متر دارد. درجه حرارت آب غار اوردا (Orda Cave) 4 تا 5 درجه سانتی گراد است.

جاذبه های دیدنی اما نه چندان معروف روسیه

روستای Kostomarov

در 600 کیلومتری جنوب مسکو پایتخت روسیه روستای Kostomarov واقع شده است. این روستا به دلیل شباهت برخی از چشم اندازهایش با زیارتگاه فلسطینیان به "فلسطین روسیه" معروف است. چشم انداز و منظره های بیابانی روستای Kostomarov که در آن تپه های گچی و پوشش گیاهی پراکنده به چشم می خورد را می توان با صحرای سینا مقایسه کرد. از مهمترین جاذبه های گردشگری این روستا غار توبه است. غار توبه از معروف ترین غارها در روسیه می باشد.

جاذبه های دیدنی اما نه چندان معروف روسیه

مسکواریوم برزگ ترین آکواریوم مسکو

آکواریوم مسکو که با استفاده از بهترین استانداردهای جهانی ساخته شده است در حال حاضر یکی از بزرگترین آکواریوم های اروپا می باشد و به مسکواریوم معروف است، این آکواریوم در مرکز نمایشگاهی مسکو ساخته شده است و مرکز اقیانوس شناسی و زیست شناسی دریایی روسیه می باشد.

آکواریوم مسکو در مساحتی بالغ بر 53000 متر مربع با ظرفیت 80 مخزن 3000000 لیتری بیش از 8000 گونه جانوران دریایی را در خود جای داده است. از جذابیت های این آکواریوم عظیم تجربه شنا در کنار دلفین ها و ستاره های دریایی و مشاهده جانوران غول پیکر دریایی از جمله نهنگ بولگا و نهنگ قاتل است هم چنین در این آکواریوم می توانید به تماشای تئاتر دریایی با 2000 بیننده بپردازید.

جاذبه های دیدنی اما نه چندان معروف روسیه