تفریحات، فعالیت ها سرگرمی های دبی

خور دبی شهر را به دو بخش دیره در شمال و بر دبی در جنوب تقسیم می‌کند. خور مؤلفه‌ای اثرگذار در رشد این شهر بوده است که ابتدا موجب جذب ساکنان اینجا به ماهیگیری و غواصی برای صید مروارید شده است.
خور دبی روستاهای کوچک از 4000 سال قبل در امتداد خور رشد کردند، در حالی که دوران مدرن در اینجا در دهه 1830 آغاز شد یعنی زمانی که قبیله بنی یاس در این منطقه ساکن شدند. اسکله لنج‌های Dhow Wharfage در امتداد کرانه‌ی خور دبی، در شمال پل المکتوم واقع شده است. برخی از این لنج‌های لنگر گرفته در اینجا که هنوز مورداستفاده‌ی برخی تجار آن سوی خلیج هستند، بیش از 100 سال عمر دارند. اگر مسافر تور دبی هستید می‌توانید به بازدید این مکان بیایید، بارگیری و تخلیه محموله‌ها از لنج‌ها را تماشا کنید. کارگران لنج اغلب، بازدیدکنندگان را برای تور به کشتی دعوت می‌کنند که در آنجا می‌توانند در مورد زندگی این دریانوردان سنتی اطلاعاتی کسب کنند. بسیاری از لنج‌ها در اینجا به کویت، ایران، عمان، هند و شاخ آفریقا سفر می‌کنند. این بازمانده‌ی کوچک اقتصاد سنتی دبی، هنوز مکانی پرهیاهو و حیرت‌انگیز برای گشت و گذار است.

برای سفر به آن سوی خور، یا می‌توانید سوار یکی از این لنج‌ها شوید که به شکل قایق‌های گشت گردشگری بازسازی شده‌اند، یا سوار Abra (قایق چوبی کوچک) شوید که بین نقاطی در بر دبی خور و کرانه‌های دیره در حرکتند.

تفریحات، فعالیت ها سرگرمی های دبی
سوار لنج در خور دبی برج خلیفه می‌تواند نمای مشهور از خط افق از سمت بالا را به شما بدهد، اما دیدنی‌ترین مناظر دبی را هنوز باید از آب دید. خور دبی شهر را به بخش‌هایی تقسیم می‌کند و بهترین راه برای تجربه‌ی دبی، از طریق یکی از لنج‌های زیبا (قایق‌های عربی سنتی) است که در خور تردد می‌کنند. گشت‌های غروب بسیار زیبا هستند چون می‌توانید نور ساختمان‌‌های چندطبقه را تماشا کنید که در هنگام تیرگی هوا چشمک می‌زنند.

تفریحات، فعالیت ها سرگرمی های دبی
باشگاه کرجی و گلف خور دبی این تفریحگاه گلف 18 سوراخه در سال 1993 در قلب دبی افتتاح شد و به بنایی مدرن بدل شده است. برایان جانسون، معمار بریتانیایی، با استفاده از مولفه‌های سنتی در طراحی باشگاه‌های متمایز، ظاهر بادبان سفید لنج را به این بنا داده است. اینجا مکانی محبوب برای گردشگرانی است که به دنبال لذت‌بردن از واحه‌ی سبز چمن‌های مرتب‌شده در کنار نخل‌های خرما و نارگیل هستند.

تفریحات، فعالیت ها سرگرمی های دبی