جاذبه های گردشگری پاتایا | بخش سوم

امروزه گردشگران فقط برای بازدید از سواحل زیبای پاتایا به این شهر نمی آیند بلکه وجود جاذبه های گردشگری بی شماری از قبیل عمارت بان ساکاوادی، جزیره لن و سواحل مرجانی زیبایش، آکواریوم دنیای زیر آب پاتایا و موزه رو باز مینی سیام به این شهر سفر می کنند. وجود چنین جاذبه هایی این شهر را به یکی از مقاصد عمده سفر خانوادگی در تایلند تبدیل کرده است.
بان ساکاوادی عمارت بان ساکاوادی که در کنار دریا قرار دارد به سبک معماری اروپایی ساخته شده است و مجسمه خدایان تایلندی که فلسفه حیات را به تصویر می کشند، در خود جای داده است. چندین ساختمان در محوطه این عمارت ازجمله گنبد بودا، یک رستوران و مغازه‌های سوغات فروشی که محصولات متنوعی مانند محصولات زیبایی، بهداشتی و غذا عرضه می‌کنند نیز در این عمارت وجود دارد.

روزهای بازدید: هر روز هفته

ساعات بازدید: 8:30 تا 18:00

جاذبه های گردشگری پاتایا | بخش سوم
جزیره لن جزیره کوچک اما زیبا و دیدنی لن با سواحل زیبا و بکر در 7.5 کیلومتری ساحل پاتایا قرار دارد. سواحل زیبای این جزیره عبارتند از ساحل وائن، هات لائم تیان و هات تانگ لانگ (هات در زبان تایلندی به معنای ساحل می باشد). در نزدیکی این جزیره، دسته‌ای از جزایر مرجانی کوچک وجود دارد که مقصد مناسبی برای تورهای آموزشی و تفرحی غواصی می باشد و گردشگران علاقمند م یتوانند برای خرید این تورهای آموزشی به شرکت های معتبر غواصی در پاتایا مراجعه نمایند. از جمله تفریحاتی که گردشگران در آبهای اطراف این جزیره می توانند انجام دهند غواصی با لوله اسنورکل و یا بازدید از کف دریا با قایق های کف شیشه‌ای است.

سواحل این جزیره نسبت به سواحل پاتایا به مراتب زیباتر و دیدنی تر هستند. در این جزیره انواع امکانات رفاهی و اقامتی و همین طور رستوران های متنوع وجود دارد.

روزهای بازدید: هر روز هفته

ساعات بازدید: 24 ساعت شبانه روز

جاذبه های گردشگری پاتایا | بخش سوم
آکواریوم دنیای زیر آب پاتایا آکواریوم پاتایا که با نام دنیای زیر آب شناخته می شود مساحتی حدود 2 هکتار را اشغال کرده است و در یک سازه بزرگ شبیه به چادر سیرک ساخته شده است. تونل شیشه ای دنیای زیر آب پاتایا که تصور می‌شود بزرگ‌ترین و مدرن‌ترین آکواریوم اقیانوسی در آسیا باشد به طول 100 متر و با تونل اکریلیک به ضخامت 6.4 سانتی متر در یک محیط آبی، پر از گونه های متنوع آبزی ساخته شده است. این آکواریوم بیش از 4000 گونه آبزی که متشکل از بیش از 200 گونه مختلف از این منطقه و همچنین چند آبزی کمیاب از سایر نقاط جهان است را در خود جای داده است. در این آکواریوم علاوه بر بازدید از آبزیان در یک محیط مدرن می توانید از امکانات رفاهی موجود و همین طور فروشگاه لوازم شنا و غواصی دیدن نمایید.

روزهای بازدید: هر روز هفته

ساعات بازدید: 9:00 تا 18:00

جاذبه های گردشگری پاتایا | بخش سوم
مینی سیام مینی سیام سرزمین عجایب آثار مینیاتوری ساخته شده از روی آثار معماری مطرح دنیا می باشد. سفرتان در مینی سیام را از معروف‌ترین مکان‌های تاریخی تایلند مانند معبد بودای زمردین، عمارت دمکراسی و پل رودخانه کوآی آغاز کنید. آثار ساخته شده از روی مکان‌های مهم دنیا در منطقه مینی ورلد این پارک قرار دارد. این آثار شامل تاور بریج، برج ایفل، مجسمه آزادی، تخت جمشید و بسیاری دیگر از بناهای معروف جهان می باشند.

روزهای بازدید: هر روز هفته

ساعات بازدید: 9:00 تا 22:00

جاذبه های گردشگری پاتایا | بخش سوم