سفر به جزایر ترانگ در جنوب تایلند | جزیره نگای

جزایر خیره‌کننده‌ی ترانگ که به شکل قوسی بی‌نظیر تا ساحل آندمان تایلند امتداد دارند، امکان یک پیاده‌روی فوق‌العاده در آرامش از کو لانتا ، کو فی-فی و پوکت که در مجاورت این جزایر قرار دارند را برای شما فراهم می‌کنند. به خاطر ارتباطات حمل و نقلی که روز به روز بهتر می‌شوند، فواصل کوتاه بین‌جزیره‌ای و زیبایی انبوه و بکر درختان نخل و نارگیل، این جزایر کوچک آفتاب‌گیر جزو معدود مقاصد ساحلی عجیب و غریب باقیمانده در تایلند محسوب می‌شوند.

گرچه جزایر ترانگ کاملاً کشف نشده‌ نیستند اما همان طور که همیشه تصور کرده‌اید، در جنوب تایلند قرار دارند و کمتر به آن‌ها مسافرت می‌شود. سازه‌های صخره‌ای برجسته که از آب‌های زمردین درخشان سر بر آورده‌اند، سواحل شکری که تپه‌های پر از جنگل آن‌ها را پوشانده‌اند، قایق‌های موتوری سریع که بین جزایر بدون جاده در رفت و آمدند و قایق‌های سنتی رنگ و رو رفته که بدون هیچ عجله‌ای در آن اطراف گشت می‌زنند. رسیدن به جزایر ترانگ در مقایسه با پوکت یا کرابی به برنامه‌ریزی، تلاش و عزم بیشتری نیاز دارد، اما نکته دقیقاً همین‌جاست: زمانی خود را به اینجا برسانید که هوا هنوز خنک است.

جزیره نگای | Ko Ngait کو نگای بدون جاده که درست در 16 کیلومتری جنوب غربی پاک مِنگ (Pak Meng) در خشکی قرار گرفته است، یک پدیده‌ی فوق‌العاده‌ی نیمه‌وحشی کوچک است. گرچه این جزیره توسعه‌یافته‌تر از جزایر کوچک اطرافش است، اما جمعیت در اینجا دائماً ساکن نیستند؛ فقط شما هستید و تفرجگاه‌های متوسط رو به بالای بی سر و صدا. اینجا به طور خاص محبوب خانواده‌ها و زوج‌های عاشق است، اما حالا، هنوز به جای خروش توسعه، فقط زمزمه‌ی آن شنیده می‌شود.

با توجه به برق 24 ساعته و وای فای در حال قطع و وصل، فضای کو نگای ساده و به شکل دلپذیری نامرتب است. ساحل پر از برکت است و آب‌های کبود فام دور از کرانه‌ی اصلی آن، مرجان‌ها و دسته‌های رنگارنگ ماهیان را در خود دارند. مراکز غواصی جزیره، از جمله لایرترانگ دایوینگ، غواصی روزانه دارند (از 1400 بات) یا می‌توانید با سفر به جزیره‌های کوچک دورافتاده، با استفاده از ماسک و اسنورکل غواصی کنید (از 600 بات).

سفر به جزایر ترانگ در جنوب تایلند | جزیره نگای

اقامتگاه های جزیره نگای کوکو کاتِج (Coco Cottage)، خانه‌های ییلاقی رو به دریا با سقف پوشالی و یک رستوران ساحلی دارد که نوشیدنی‌های لذیذ و غذاهای تایلندی و بین المللی سرو می‌کند. افرادی که به دنبال سفر ارزان ‌قیمت هستند، سواحل بدون تجملی را در اینجا می‌یابند.

سفر به جزایر ترانگ در جنوب تایلند | جزیره نگای
حمل و نقل در اطراف جزایر ترانگ جزایر ترانگ تنها طی فصل شلوغی یعنی از اکتبر تا آوریل در دسترس هستند. قایق‌های موتوری، کرجی‌ها و قایق‌های سنتی (قابل کرایه) مختلف بین این جزایر در حرکت‌اند و مسافران را به ترانگ آورده و از آن خارج می‌کنند. قایق‌های فصل شلوغی، از کو نگای، کو موک و کو کرادان، به سمت جنوب و به کو لیپ و به سمت شمال و به کو لانتا، کو فی-فی و پوکت می‌روند. فرودگاه ترانگ پروازهای روزانه‌ی رفت و برگشت به بانکوک دارد.

سفر به جزایر ترانگ در جنوب تایلند | جزیره نگای